UNIHOKEJ: Wyszkowianie mistrzami Polski

28.04.2021
autor: opr. mjk
Wyszkowianie - Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski zostali mistrzami Polski juniorów starszych w unihokeju. Obaj występują w zespole Olimpii Łochów, która wywalczyła w niedzielę mistrzostwo.

24 i 25 kwietnia w hali sportowej w Łochowie zostały rozegrane finały mistrzostw Polski juniorów starszych w unihokeju. W finale po zaciętej
i emocjonującej walce, dogrywce i złotej bramce (8:7) zwyciężyła drużyna Olimpii Łochów, której to barwy reprezentują nasi mieszkańcy Jakub Skoczeń
i Bartosz Chawłowski.
Jakub i Bartosz to absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. To właśnie tam pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Sienkiewicza odnosili swoje pierwsze, znaczące sukcesy (dwukrotni medaliści mistrzostw Mazowsza). Obecnie trenerami Jakuba i Bartosza są Sebastian Sternicki (zawodnik seniorskiej drużyny Olimpii Łochów oraz reprezentant Polski w unihokeju) i Grzegorz Marszał (także zawodnik seniorskiej drużyny Olimpii).
Samo zwycięstwo jest oczywiście wielkim sukcesem, ale jeszcze bardziej cieszy fakt, że w finale Olimpia pokonała najgroźniejszego i najbardziej utytułowanego rywala w Polsce, czyli klub UKS Bańkówka Zielonka.

Zapewne to nie koniec sukcesów naszych reprezentantów, bowiem już 8 – 9 maja zostaną rozegrane kolejne Mistrzostwa Polski w Unihokeju z udziałem Kuby i Bartka. Tym razem wyszkowianie zagrają w kategorii junior młodszy, w której występują na co dzień.