TENIS STOŁOWY: Powiatowe puchary dla I LO i ZS3 (foto)

12.12.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Aleksandra Paź i Michał Owsianko wygrali turnieje tenisa stołowego szkół ponadgimnazjanych w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych. Drużynowo najlepsze było I Liceum Ogólnokształcące (dziewczęta) i Zespół Szkół nr 1 (chłopcy).

W czwartek 7 grudnia swój turniej rozegrały dziewczęta. W hali CEZiU grało ponad 20 zawodniczek z I LO, ZS nr 1, CEZiU, ZS nr 3 oraz TPU. I właśnie reprezentująca tę ostatnią szkołę  Aleksandra Paź okazała się najlepszą pingpongistką powiatu. W pojedynku o drugie miejsce spotkały się dwie zawodniczki I LO Adrianna Kopaniarz i Aleksandra Łojek. Lepsza okazała się ta pierwsza, zdobywając srebrny medal.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół I LO, wyprzedzając ZS nr 3 i I TPU.

Dzień później rywalizowali chłopcy. Najlepiej wypadli zawodnicy ZS nr 1, zajmując trzy miejsca w pierwszej czwórce. Zwyciężył Michał Owsianka, drugi był Adam Skoczylas, a czwarty Dawid Kamiński. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Mateusz Szymczak z ZS nr 3.
Drużynowo oczywiście zwyciężył ZS nr 1, wyprzedzając TPU i ZS nr 3. Kolejne miejsca zajęły zespoły CEZiU, ZS Długosiodło i I LO.