SPORTY MOTOROWE: Wspaniała postawa Kamila Wiśniewskiego

18.01.2019
Najlepsze miejsce w historii swoich startów w najtrudniejszym rajdzie świata. Tym od wczoraj może poszczycić się Kamil Wiśniewski, który w tegorocznym Dakarze zajął szóste miejsce w kategorii quadów. Na jednym z odcinków ratował motocyklistę.
Trasa rajdu Dakar w tym roku dała się we znaki nawet najlepszym. Trasy wiodące przez Peru były bardzo wymagające i wielu utytułowanych zawodników nie dojechało do mety. Tym bardziej można się cieszyć z wyniku naszego rajdowca, dla którego jest to najwyższe miejsce z dotychczasowych - w 2017 roku był dziesiąty, a w ubiegłym roku zajął trzynastą pozycję.
Jadący quadem Can-Am Renegade 850XXC Kamil Wiśniewski rozpoczął od 10 miejsca na pierwszym etapie, a potem zajmował kolejno: piętnaste, dwunaste, dziewiąte, siódme, piąte i trzykrotnie szóste miejsce na bezdrożach Peru.
Na przedostatnim etapie Kamil pomagał na trasie motocykliście.
- Na początku etapu pogubiłem się przez co straciłem 15 min, po 30 km najechałam na motocyklistę, który spadł z wydmy. Zatrzymałem się, był nieprzytomny w ciężkim stanie, wezwałem pomoc i czekałem, aż przyjadą. Są takie sytuacje, że wynik się nie liczy - mówił Kamil Wiśniewski.
Na ostatnim, czwartkowym etapie nasz zawodnik zajął ósme miejsce, co ostatecznie dało mu szóste miejsce (strata 8h43min).
Na trzech pierwszych pozycjach wśród quadowców byli Argentyńczycy. Zwyciężył N. Cavigliasso, wyprzedzając J. Gonzaleza Ferioli i G. Gallego.
W sumie do mety dojechało tylko 15 quadowców, w tym aż 12 pochodzących z Ameryki Południowej (Argentyna, Chile, Paragwaj, Peru, Boliwia). Pozostali to Nowozelandczyk, Francuz i nasz Kamil Wiśniewski.