SPORTY MOTOROWE: Jesienne Rally Wyszków (foto)

Sport

SPORTY MOTOROWE: Jesienne Rally Wyszków (foto)

01.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
28 załóg wzięło udział w rajdzie Rally Wyszków, który w weekend odbył się na terenie naszego powiatu już po raz 22. Niedzielna super próba w centrum miasta jak zwykle cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności.
 
W sobotę 28 września próby odbywały się w Wyszkowie (na parkingach BIAS-u i urzędu miejskiego, terenie PEC-u) i Rząśniku (na targowicy i terenie szkoły) odbyło się 9 prób sportowych. Rozegrano próby o Puchar Starosty Wyszkowskiego i Wójta Gminy Rząśnik:
próba o Puchar Starosty Wyszkowskiego
I - Mateusz Cierepski, pilot Damian Cierepski (honda civic)
II - Maciej Jendrych, pilot Jakub Kubicki (peugeot 106)
III - Marcin Kasprolewicz, pilot Marek Milewski (BMW 323TI)
próba o Puchar Wójta Gminy Rząśnik
I - Maciej Jendrych, pilot Jakub Kubicki (peugeot 106)
II - Marcin Kasprolewicz, pilot Marek Milewski (BMW 323TI)
III - Mateusz Cierepski, pilot Damian Cierepski (honda civic)
Niedzielna część imprezy rozpoczęła się przed południem, tradycyjnie już przejazdem ulicami Wyszkowa uczestników rajdu oraz zabytkowych aut. Kwiatami przed pomnikiem Gloria Victis kierowcy oddali hołd Polakom poległym w walce o niepodległość.
Z myślą o zmaganiach sportowych zamknięto ulicę Sowińskiego, na odcinku od Pułtuskiej do Prostej. Publiczność ze szczególną uwagą śledziła, jak kierowcy radzą sobie z okrążaniem fontanny.
Wyniki Super Próby o Puchar Burmistrza Wyszkowa
I - Marcin Kasprolewicz, pilot Marek Milewski (BMW 323TI)
II - Łukasz Papiernik, pilot Zdzisław Wójcik (nissan micra)
III - Daniel Sadurski, pilot Jakub Filipczak (honda civic)
Ostatecznie w klasyfikacji generalnej I miejsce zajęli Mateusz Cierepski i Damian Cierepski, II - Maciej Jendrych i Jakub Kubicki, III - Łukasz Papiernik i Zdzisław Wójcik.
Publiczność z zainteresowaniem obejrzała pokazy. Dzieci chętnie kierowały się do stanowisk służb mundurowych, gdzie można było z bliska obejrzeć policyjne radiowozy i samochód strażacki, starsi z zaciekawieniem przyglądali się samochodom coraz częściej uznawanym za zabytkowe, które, wydawałoby się nie tak dawno, królowały na polskich drogach.
Głównym organizatorem Rally Wyszków było AK Centrum, współorganizatorami: Gmina Wyszków, Starostwo Powiatowe, Gmina Rząśnik oraz stowarzyszenie Klub SOS PZMOT.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość