SPORT SZKOLNY: Podsumowanie szkolnego sezonu sportowego

19.06.2018
Rok zmagań w Powiatowych Igrzyskach Sportowych podsumowano 15 czerwca.
W sumie w czasie od września 2017 do maja 2018 odbyły się 62 imprezy sportowe (21 w szkołach podstawowych, 21 w kategorii wygaszanych gimnazjów i 20 w szkołach średnich).
Szkoły podstawowe
Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsze okazały się zawodniczki z SP nr 5 w Wyszkowie (57,5 pkt.), które wyprzedziły swoje koleżanki z SP Zabrodzie (45 pkt.) oraz SP nr 1 w Wyszkowie (41 pkt.).
W rywalizacji chłopców zwyciężyli reprezentanci SP nr 1 (63 pkt.). Drugie miejsce zajęli zawodnicy SP nr 2 (42 pkt.), a trzecie SP Zabrodzie (40,5 pkt.).
W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła SP nr 1 (104 pkt.), a kolejne miejsca zajęły:
2. SP Zabrodzie (85,5 pkt.), 3. SP nr 5 (82 pkt.), 4. SP nr 2 (52 pkt.), 5. SP Stare Bosewo (43 pkt.), 6. SP Komorowo (41 pkt.).
Niestety, aż trzynaście szkół podstawowych z naszego powiatu nie zdobyło żadnych punktów w rywalizacji.

Na mistrzostwach Mazowsza wyszkowianie zdobyli sześć medali.
Srebrne wywalczyli: SP nr 5 w mini piłce siatkowej dziewcząt, drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców
Brązowe: SP w Zabrodziu w unihokeju dziewcząt, SP nr 1 w unihokeju chłopców oraz Adrian Bukowiecki (SP w Starym Bosewie) w indywidualnych biegach przełajowych.

Gimnazja
Wśród dziewcząt z roczników gimnazjalnych najlepsze okazały się zawodniczki z Zabrodzia (58 pkt.), które wyprzedziły  Gimn. Rząśnik (47,5 pkt.) oraz Gimn. nr 1 w Wyszkowie (30 pkt.).
Młodzi sportowcy z Gimn. nr 2 byli najlepsi wśród chłopców w tej grupie wiekowej. Zdobyli 51 pkt. i wyprzedzili Gimn. nr 1 w Wyszkowie (44,5 pkt.) i Gimn. w Rząśniku (43,5 pkt.).
Po zsumowaniu wszystkich wyników, w klasyfikacji ogólnej gimnazjalistów zwyciężyli zawodnicy z Rząśnika (91 pkt.), a kolejne miejsca wywalczyli: 2. Gimn. Zabrodzie (76.5 pkt.), 3. Gimn. nr 1 Wyszków (74,5 pkt.) 4. Gimn. nr 2 w Wyszkowie (69 pkt), 5. Gimn. Długosiodło (37 pkt.) oraz Gimn. Brańszczyk (także 37 pkt.).

Podczas mazowieckich mistrzostw w tym roku reprezentaci naszego powiatu wywalczyli tylko jeden srebrny medal. Zespół z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie zajął drugie miejsce w pływaniu drużynowym chłopców. Tuż za podium znaleźli się młodzi siatkarze z tej samej szkoły, którzy w silnej stawce zajęli czwartą pozycję.

Szkoły średnie
Wśród dziewcząt ze szkół średnich mieliśmy do czynienia z nietypową sytuacją. Po rozegraniu jedenastu konkurencji dwie drużyny - ZS nr 3 w Wyszkowie oraz I LO w Wyszkowie zdobyły tyle samo punktów (73 pkt.) i obie otrzymały puchary za wywalczenie I miejsca. Te dwa zespoły stawały na najwyższym stopniu podium w 10 z 11 konkurencji (ZS nr 3: indywidualne biegi przełajowe, piłka nożna, tenis stołowy debel, halowa piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe; I LO: tenis stołowy, pływanie, piłka siatkowa, piłka ręczna, lekka atletyka). Jedynie w koszykówce zwyciężyła ekipa TPU Wyszków.
Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja ZS nr 1 w Wyszkowie.
Ta szkoła była za to najlepsza wśród chłopców (72 pkt.) wyprzedzając ZS nr 3 (67 pkt.) oraz I LO w Wyszkowie (56,5 pkt.)
Ogólnie wśród szkół średnich triumfowali sportowcy z ZS nr 3 (140 pkt.), a kolejne pozycje zajęli: 2. I LO (129,5 pkt), 3. ZS nr 1 (123 pkt.), 4. CEZiU Wyszków (87 pkt.), 5. TPU Wyszków (47,5 pkt.), 6. ZS Długosiodło (18 pkt.)

Na mistrzostwach województwa tym razem nie zdobyliśmy medali. Najlepsze miejsce (piąte) wywalczył Bartosz Baliński (I LO) w indywidualnych biegach przełajowych.