SIATKÓWKA: Tak mało zabrakło, by pokonać lidera

22.12.2020
Siatkarze Campera Wyszków przegrali w ostatnim tegorocznym meczu II ligi z Legią Warszawa 2:3, ale zagrali świetny, emocjonujący pojedynek z liderem tabeli. Niewiele brakowało, by legioniści pierwszy raz w tym sezonie przegrali.

Seria graczy ze stolicy jest imponująca. Przed przyjazdem do Wyszkowa mieli rozegranych 11 spotkań i 11 razy schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Po dwóch setach można było jednak mieć wrażenie, że to nie Legia, a wyszkowianie są liderami tabeli i rozbijają kolejne ekipy. Pierwsza partia do 15, druga do 14 dla Campera - ten wynik musiał zrobić wrażenie na gościach.
Trener Legii Mateusz Mielnik i jego podopieczni do następnych setów przystąpili bardziej skoncentrowani.
Jak stwierdził po spotkaniu Bartosz Stępień, przyjmujący Legii, warszawskiej drużynie trudno było się przystosować do gry w hali z niskim i bardzo ciemnym sufitem.
Mimo to trzeciego seta stołeczni siatkarze wygrywają do 21. Może pomogły im zmiany w składzie, a może lekkie rozprężenie w szeregach wyszkowian.
Czwarty set to prawdziwy horror. Obydwa zespoły walczyły o każdą piłkę i żaden nie wypracował sobie dużej przewagi. Końcówka to prawdziwy rollercoaster. Legia miała dwa oczka przewagi, ale Camper wyrównał. Chwilę potem to nasi zawodnicy mieli piłki meczowe, ale Legia ratowała się z opresji. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali legioniści i o losach spotkania musiał zdecydować tie-break.
W decydującym secie podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego większość czasu prowadzi kilkoma punktami. Nagle przy stanie 13:9 dla Campera coś się zacięło i goście zaczęli zdobywać kolejne punkty.
Wyszkowianie do końca nie zdobyli już punktu i przegrali tie-breaka 13:15 i cały mecz 2:3.

Camper Wyszków - Legia Warszawa 2:3 (25:15, 25:14, 21:25, 29:31, 13:15)

Rok 2020 Camper kończy na wysokim, trzecim miejscu, ale strata do liderującej Legii wynosi 13 punktów.
Następny mecz siatkarze Campera rozegrają 9 stycznia w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Spartą. Zespół ten zajmuje drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając naszych siatkarzy o 7 punktów (przy jednym meczu zaległym). W pierwszym meczu  tych ekip 3:2 wygrali nasi zawodnicy. Miejmy nadzieję, że po przerwie świąteczno-noworocznej Camper wróci na zwycięską ścieżkę.