SIATKÓWKA: Szalony weekend Campera. Będzie piąty mecz! (foto)

22.03.2021
Sobotni i niedzielny odcinek horroru pt. "Camper - Legia" zakończył się happy endem dla wyszkowian. Podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego dwukrotnie wygrali 3:2 i wyrównali bilans pojedynków w play-offie na 2:2. Piąty mecz w Warszawie - 31 marca.

Sobotni mecz był trzecim pojedynkiem w play-offach. Dwa pierwsze wyszkowianie przegrali po 1:3 i każda następna porażka kończyłaby sezon naszych siatkarzy.
Dwa pierwsze sety sobotniego pojedynku pokazały, jak trudne będzie to zadanie. Po pierwszym wygranym po walce przez wyszkowian, w drugiej partii stołeczni siatkarze bardzo łatwo rozprawili się z graczami Campera. Kolejne dwa sety to nieustanna walka o każdy punkt. Trzeciego wygrywają nasi zawodnicy, a w czwartym lepsi są wojskowi, choć pod koniec seta wydawało się, że uda się Camperowi dogonić Legię i wygrać 3:1. Niestety, decydujące piłki padły łupem graczy ze stolicy i po 2 godzinach walki trzeba było zagrać tie-breaka.
Tu od początku przewagę osiągnął Camper. Przy zmianie stron nasi siatkarze prowadzili 8:4, a całego seta kontrolując cały czas sytuację wygrali do 8.

Camper Wyszków - Legia Warszawa 3:2 (25:20; 14:25; 25:20; 22:25; 15:8)

Wynik z poprzedniego dnia optymistycznie nastrajał przed niedzielnym pojedynkiem. Początek meczu pokazał jednak, że legioniści dobrze odrobili zadanie domowe. Gra warszawian była zdecydowanie lepsza niż w sobotę, czego efektem były dwa zwycięskie sety.
Przed trzecią partią sytuacja była następująca: Legii brakował do awansu jeden set, a Camperowi trzy sety w niedzielę i trzy w piątym meczu.
Ale stare siatkarskie przysłowie mówi, że kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 2:3.
Wyszkowianie podnieśli się w trzecim secie. Po zmianach, jakie dokonał trener Gerymski gracze z Wyszkowa zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Dzięki temu wygrali dwa następne sety i kolejny raz o tym, kto będzie się cieszył z wygranej zadecydował tie-break.
Od początku ostatniej partii trwała wymiana ciosów. 3:3, 5:5, 7:7, 11:11... Żadna z drużyn nie odpuszczała, a emocje były coraz większe. W końcówce legioniści mieli kilka razy okazję skończyć seta, mecz i tym samym całą potyczkę z Camperem, ale za każdym razem nasi zawodnicy doprowadzali do remisu. Wyszkowianie wyszli na prowadzenie przy stanie 21:20, ale nie potrafili zadać decydującego ciosu. 21:21, 22:22, 23:23, 24:24...
O ostatecznym wyniku zadecydował prosty błąd siatkarza Legii, który przy stanie 25:24 przełożył rękę nad siatką. Sędzia odgwizdał przewinienie stołacznego gracza i w tym momencie rozpoczął się taniec radości wyszkowian.

Camper Wyszków - Legia Warszawa 3:2 (19:25; 17:25; 25:22; 25:19; 26:24)

O wyniku potyczki z legionistami zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 31 marca w Warszawie.

Zasady awansu do I ligi

Zwycięzcy meczów Legia - Camper oraz Sparta Grodzisk - SMS Spała awansują do turnieju półfinałowego mającego na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do turnieju finałowego.
Jeśli nasi siatkarze awansują do tego turnieju spotkają się z zespołami grupy 4. W tej grupie wiadomo, już wszystko. Astra Nowa Sól pokonała trzykrotnie bielawiankę, a WKS Sobieski Arena Żagań potrzebował czterech meczów by zwyciężyć z MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych.
Astra i Sobieski czekają już na rozstrzygnięcie w naszej grupie. Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 9‐11.04.2021
Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsca  w turniejach półfinałowych rozegrają turniej finałowy mający na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do I ligi mężczyzn. Turniej ten odbędzie się w dniach 21‐25.04.2021