SIATKÓWKA: Horror z happy endem

02.02.2021
Bardzo wyrównany mecz rozegrały w sobotę zespołu Campera Wyszków i SMS PZPS Spała. W emocjonującym meczu zakończonym szalonym tie-breakiem zwyciężyli wyszkowianie i wrócili na trzecie miejsce w tabeli grupy 2 II ligi.

Już pierwszy set pokazał, że mecz będzie bardzo wyrównany, a o wyniku decydować będą pojedyncze piłki. Ponad półgodzinna pierwsza partia zakończyła się wynikiem 29:27 dla wyszkowian, choć goście mieli także piłki setowe. W drugiej odsłonie meczu lepsi byli goście. Dobrze grał bardzo wysoki blok (trzej zawodnicy powyżej 200cm) zespołu SMS i set zakończył się wynikiem 25:23 dla uczniów spalskiego SMS. Trzeci set pokazał, jaką siłę mają gracze z Wyszkowa. Szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę i kontrolowali przebieg gry. Wydawało się, że wysoka porażka w tej partii (25:16) podłamie młodych zawodników ze Spały. Nic bardziej mylnego. Goście w czwartym secie zagrali znów na bardzo wysokim poziomie i łatwo pokonali podopiecznych Sławomira Gerymskiego do 15.
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. Lepiej zaczęli gracze Campera, którzy prowadzili już czterema punktami. Goście powoli, ale systematycznie zmniejszali stratę i w końcówce seta to oni wyszli na prowadzenie. Mieli nawet piłki meczowe, ale nasi siatkarze skutecznie się bronili. Przy stanie 17:17 nastąpiło wreszcie przełamanie obrony gości i Camper zdobył dwa kolejne punkty, wygrał seta i zdobył ważne dwa punkty. Dzięki nim wyszkowianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli ligowej.

Camper Wyszków - SMS PZPS II Spała 3:2 (29:27, 23:25, 25:16, 15:25, 19:17)

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa mecze. Najbliższe spotkanie Camper Wyszków rozegra 13 lutego w Wyszkowie. Przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie Trójka Międzyrzec Podlaski.