SIATKÓWKA: Dwa tie-breaki Campera

12.12.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Dwa mecze rozegrali w weekend siatkarze Campera Wyszków. Oba zakończone tie-breakami.
Najpierw w sobotę wyszkowianie wybrali się do stolicy na mecz z MKS MDK Warszawa. Pojedynek lidera z wiceliderem tabeli był bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniem.
Zaczęło się dobrze dla wyszkowian. Camper wygrał pierwszego seta do 17. W drugi secie lepsi byli gospodarze 25:21. Trzecia i czwarta partia meczu była niezwykle wyrównana: oba sety skończyły się wynikiem 25:22, raz lepsi byli podopieczni Macieja Główczyńskiego, raz MDK. O losach spotkania musiał więc decydować tie-break. W nim triumfowali warszawianie 15:13 i dzięki temu utrzymali się na pozycji lidera III ligi.

MKS MDK Warszawa - Camper Wyszków 3:2 (17:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13)

Dzień później, w niedzielę, Camper grał zaległe spotkanie I kolejki z Olimpem Skaryszew. Znów, mecz trwał pięć setów. Po pierwszym, wyraźnie przegra-nym przez wyszkowian, w drugiej i trzeciej partii wydawało się, że gra Campera wróciła na dobre tory. Nasi zawodnicy wygrali do 17 i do 18. Niestety czwarty set znów wygrali gospodarze i konieczne było rozstrzygnięcie w tie-breaku. Dwie poprzednie pięciosetówki Camper przegrał, dlatego można było lekko drżeć o wynik spotkania. Na szczęście dojrzałość wyszkowian wzięła tym razem górę i ostatecznie to nasi siatkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

UKS Olimp Skaryszew - KS Camper Wyszków 2:3 (25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 12:15)

W tabeli Camper zajmuje drugie miejsce ze stratą jednego punktu do lidera. 17 grudnia wyszkowianie grają kolejny mecz wyjazdowy, z Wichrem Kobyłka. W Wyszkowie mecz III ligi zobaczymy dopiero w styczniu