SIATKÓWKA: Camper wygrywa, ale... (foto)

15.02.2021
Siatkarze Campera w przedostatnim meczu rundy zasadniczej pokonali Trójkę Międzyrzec Podlaski 3:2 i zapewnili sobie awans do play-offów. Niestety, będzie to najprawdopodobniej awans z czwartego miejsca.

Już pierwszy set sobotniego spotkania pokazał, że zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli Trójka, nie będzie łatwym rywalem. Do tego wyszkowianie fatalnie tego dnia serwowali, tracąc mnóstwo punktów z nieudanych zagrywek.
Goście wygrali pierwszą partię do 23. Nasi siatkarze wzięli się do roboty i po łatwo wygranym drugim secie, wydawało się, że sytuacja wróciła do normy. Trzeci set był najbardziej wyrównany, a goście mieli nawet piłkę setową. Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Gerymskiego i wygrali do 24. Aby pozostać na trzecim miejscu w tabeli wystarczyło wygrać czwartego seta... Goście nie zamierzali jednak ułatwić naszym siatkarzom zadania i w czwartej partii zagrali dobrze. Uzyskali przewagę kilku punktów i mimo tego, że Camper pod koniec seta zagrał dużo lepiej, przewaga wystarczyła do wyrównania stanu meczu na 2:2.
Siatkarze z Wyszkowa są rekordzistami w liczbie rozegranych tie-breaków. Sobotni piąty set był dziesiątym w tym sezonie! Gracze Campera spokojnie wygrali decydującą partię 15:10 i cały mecz 3:2.
Szkoda jednak straconego punktu, który zdecyduje zapewne o tym, że w play-offie Camper spotka się z Legią Warszawa, która w tym sezonie ma imponujący bilans 16 wygranych i jednej porażki (która przytrafiła im się w sobotę ze Spartą Grodzisk). Rywalilizująca z Camperem o trzecie miejsce drużyna SMS PZPS Spała w sobotę spokojnie pokonała Centrum Augustów 3:0.

Camper Wyszków - Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (23:25, 25:17, 26:24, 22:25, 15:10)

W ostatniej kolejce Camper zagra na wyjeździe z Metrem Warszawa, a SMS Spała jedzie do Białegostoku, na mecz z ostatnią drużyną ligi - Bestiosem. Legia zagra z Centrum Augustów, a Sparta Grodzisk z Trójką Międzyrzec. Mecze odbędą się 27 lutego.