PŁYWANIE: Bardzo fajne zawody mikołajkowe (foto)

Sport

PŁYWANIE: Bardzo fajne zawody mikołajkowe (foto)

27.12.2016
autor: eb
Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym UKS Polonez, działający w Zespole Szkół, organizuje Zawody Mikołajkowe „Bijemy  rekordy życiowe” o Puchar Burmistrza Wyszkowa. W tegorocznych zawodach, które odbyły się 21 grudnia jak zawsze na pływalni WOSiR, puchary trafiły do sześciorga zawodników. Rywalizowało 120 pływaczek i pływaków, od 7. do 27. roku życia.
Zawody te mają szczególny klimat. Mimo przedświątecznej gorączki, rodzice, szczególnie najmłodszych pływaków, znajdują czas, by z trybun gorąco kibicować swoim dzieciom i robić im zdjęcia. Sędziowie (w większości absolwenci i uczestnicy wcześniejszych zawodów mikołajkowych) mierzą czasy ubrani w czerwone czapki Mikołajów, a dla zawodników najlepszym mikołajkowym prezentem są medale i puchary.
Organizatorzy przygotowali różne konkurencje, w zależności od wieku, stopnia zaawansowania i umiejętności startujących. Miłym akcentem jest start w kategorii open dorosłych już absolwentów ZS na Polonezie. Najstarszym z nich był 27-letni Adrian Grzybowski, obecnie trener i nauczyciel w ZS.
Za najlepszych zawodników zawodów zostali uznani, w kategorii:
• szkoła podstawowa: Natalia Skoczeń i Mateusz Szymański,
• gimnazjum: Julia Borzymek i Aleksander Wyszyński,
• open: Zofia Tymińska i Miłosz Grzybowski (ubiegłoroczni absolwenci).  

Puchary wręczył im naczelnik wydziału edukacji urzędu miejskiego Sławomir Cieślak. – Jesteśmy mu bardzo wdzięczni, że znalazł czas – dodaje prezes UKS Polonez Małgorzata Karłowicz. Ceremonia dekoracji, także zdobywców trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach, odbyła się już w szkole podczas świątecznego spotkania UKS-u. Medale i nagrody wręczali pan naczelnik i dyrektor ZS Zbigniew Szczerba.
- Zawody te pozwalają się spotkać wszystkim pływakom starszym i młodszym – mówi jedna z pływaczek, podkreślając szczególna atmosferę tych zawodów. – Były sztafety, w każdej po jednej osobie z każ-dego rocznika i z absolwentami, którzy już nie trenują. To też było bardzo fajne!

fot. Julia i inni pływacy
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość