PIŁKA RĘCZNA: Zwycięstwo po rzutach karnych

02.03.2020
Bardzo trudny okazał się dla piłkarek ręcznych UKS SP1 wyjazd na mecz ligowy do Małkinii. Wyszkowianki zremisowały mecz 24:24, ale okazały się lepsze w rzutach karnych.

Mecz mazowieckiej ligi młodziczek był wyrównany. Do przerwy wynik brzmiał 13:13, choć podopieczne trenera Artura Rębowskiego przegrywały już 3:7. Doskonale w niedzielę zagrała Bui Bao Diep - do przerwy rzuciła 7 bramek (w całym meczu 10) i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym. Po przerwie było podobnie. Dwie minuty przed końcem zawodniczki z Małkinii prowadziły 24:22, ale po golach Izy Archackiej i ponownie Bui Bao Diep wyszkowianki doprowadziły do remisu.
Te same dwie zawodniczki trafiły do siatki przeciwniczek podczas rzutów karnych. Nasza bramkarka Kinga Stępniak poradziła sobie z czterema karnymi i dzięki temu UKS wygrał karne 2:1. Było to bardzo cenne zwycięstwo piłkarek ręcznych z SP nr 1.

UKS Dwójka Małkinia - UKS SP 1 Wyszków 24:24 (13:13) k. 1:2
Gole dla UKS SP 1: Bui Bao Diep (10), Izabela Archacka (8), Wiktoria Szymańska (3), Daria Śliwka (2) oraz Aleksandra Salwin.

W niedzielę (8 marca) o 14.00 nasze zawodniczki grają w hali WOSiR z Victorią Piaseczno.