PIŁKA RĘCZNA: Tydzień ze szczypiorniakiem w SP1 (FOTO)

Sport

PIŁKA RĘCZNA: Tydzień ze szczypiorniakiem w SP1 (FOTO)

24.05.2016
autor: Maciej Kowalski
„Szczypiorniak na Orlikach” czyli ogólnopolski turniej piłki ręcznej zawitał dwukrotnie w ostatnich dniach do naszego miasta. Organizatorem turnieju eliminacyjnego dla dziewcząt i chłopców była Szkoła Podstawowa nr 1.
18 maja do rywalizacji przystą-piły dziewczęta. Aż trzy drużyny wystawiła SP1, prócz nich w turnieju wzięły udział dziewczęta z Rząśnika, Sieczych, Ostrołęki oraz SP2 w Wyszkowie. Najlepsze okazały się zawodniczki pierwszej drużyny SP1, pokonując w finale drugą drużynę tej szkoły. Trzecie miejsce zajęły szczypior-nistki z Rząśnika, które w pojedynku o brąz wygrały z SP 10 Ostrołęka.
Wśród chłopców sprawa była dużo prostsza. Do Wyszkowa przyjechali bowiem szczypiorniści Wisły Płock, którzy w swojej grupie wiekowej są najlepsi w Polsce.
- Dostaliśmy fajną lekcję piłki ręcznej - mówią zgodnie trenerzy i zawodnicy pozostałych drużyn.
Najlepsze drużyny z turniejów dziewcząt (SP1 Wyszków) i chłop-ców (SP21 Płock) zagrają  2 czerwca w finale wojewódzkim.
Dzień po turnieju dziewcząt odbyły się zawody dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W zabawowej formie, w konkurencjach luźno związanych z piłką ręczną (większość sprawnościowych, ale był także quiz, w którym trzeba było rozpoznać polskich najlepszych zawodników piłki ręcznej) wzięły udział drużyny czterech szkół naszej gminy.
Najlepsza okazała się SP1, wyprzedzając SP2, SP5 i SP Leszczydół Nowiny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość