PIŁKA RĘCZNA: Marcovia pokonana (foto)

24.02.2019
Wyszkowskie piłkarki ręczne pokonały Marcovię Marki w meczu ligi młodziczek. Dzięki temu awansowały na fotel lidera swojej grupy.

Podopieczne trenera Artura Rębowskiego w tym sezonie dopiero zdobywają doświadczenie na boiskach ligowych. Widać jednak postęp jaki zrobiły młode szczypiornistki i przekłada się to na coraz lepsze wyniki. W sobotę w hali WOSiR wyszkowianki pokonały Marcovię Marki 33:23 (17:9).
Początek meczu zapowiadał pogrom markowianek. Po dwóch minutach było 4:0, a po następnych kilku wynik na tablicy wskazywał 10:1. Od tej pory zawodniczki z Marek zaczęły jednak grać lepiej i pierwszą połowę przegrały różnicą "tylko" ośmiu goli.
W drugiej połowie dominacja naszych piłkarek trwała. Co prawda pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie 14 goli, ale cały mecz bez problemów wygrały 33:23.
Gole dla UKS zdobywały: Daria Śliwka (9), Bui Bao Diep (6), Izabela Archacka (6), Gabriela Krucińska (5), Wiktoria Szymańska (3), Zuzanna Deluga (2), Klaudia Nowak (1).

Niespodziewanie przegrały za to zawodniczki Zawkrza Mława (porażka z Liderem Winnica) i dzięki zwycięstwu u siebie wyszkowianki awansowały na fotel lidera grupy P.