PIŁKA RĘCZNA: Mamy lidera! (foto)

03.03.2019
Młodziczki UKS 1 Wyszków pokonały w sobotę na własnym boisku Zawkrze Mława i zajmują pozycję lidera. Co ważniejsze, pozycji tej już nie oddadzą.
Podopieczne trenera Artura Rębowskiego od początku meczu przeważały. Prowadziły dwoma, trzema, a czasami nawet czterema bramkami i spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Dwa rzuty karne obroniła kapitalnie dysponowana bramkarka Kinga Stępniak. W końcówce pierwszej zawodniczki z Mławy próbowały dogonić wynik, ale na przerwę zespoły schodziły przy stanie 13:11 dla wyszkowianek.
W drugiej połowie tylko raz zrobiło się niebezpiecznie, kiedy piłkarki gości grając w przewadze zmniejszyły dystans do jednego gola. Ale wtedy szczypiornistki UKS wykazały się odpornością psychiczną i grały spokojnie. Pozwoliło to znów odskoczyć na trzy gole przewagi i taki rezultat utrzymał się do końca. Mecz zakończył się wynikiem 26:23.
Wyszkowianki mają do rozegrania jeszcze jeden mecz, niezależnie od jego wyniku wygrały grupę P rozgrywek. Jak na pierwszy sezon, to bardzo duże osiągnięcie. Brawo!