PIŁKA NOŻNA: Zwycięstwo i dwie setki A. Dudy (foto)

06.05.2021
Środowy pojedynek długosiodlan którzy pewnie i wysoko pokonali Borutę Kuczbork 6:0 miał swojego bohatera. 100 mecz i 100 bramka w barwach Wymakracza - to dorobek Adama Dudy.
Mecz zaczął się nerwowo. Goście mieli swoje szanse po uderzeniach z rzutów wolnych, gospodarze kontratakowali. Po  jednej z akcji Wymakracza obrońca Boruty dotyka w polu karnym piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Adam Duda, dla którego był to setny występ w barwach zespołu z Długosiodła i pewnym strzałem posyła piłkę do siatki. Szkoda, że jego bramki nie mogli zobaczyć kibice, był to bowiem gol numer 100 tego zawodnika.
Gospodarze nie świętowali jednak za długo. Kilka minut później, w 39. minucie meczu, po podaniu Emila Mostowskiego pięknego gola zdobył Bartłomiej Kolankiewicz.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 i goście liczyli jeszcze na zmianę niekorzytnego rezultatu.
Piłkarze trenera Rafała Gordziejczyka w drugiej części gry zdominowali jednak przeciwnika. Swoje gole zdobyli Dawid Rutkowski, Maciej Pasek, Emil Mostowski, a w końcówce spotkania nawet... Jakub Borczon - nominalny bramkarz Wymakracza, grający tym razem w polu.

Wymakracz Długosiodło - Boruta Kuczbork 6:0 (2:0)
Gole: A. Duda (35.), B. Kolankiewicz (39.), D. Rutkowski (60.), M. Pasek (62.), E. Mostowski (68.), J. Borczon (90.+2)
Wymakracz: M. Cichowski - Ł. Kwiatkowski, K. Michalak, D. Gołębiewski, A. Jachacy, D. Rutkowski (66. P. Drózd), M. Laska (70. M. Kwiatkowski), M. Pasek (82. Sz. Gałązka) B. Kolankiewicz (85. M. Książek), A. Duda (75. R. Gołębiewski), E. Mostowski (87. J. Borczon)

W następnej kolejce, w niedzielę, Wymakracz zagra z Rzekunianką Rzekuń. Mecz odbędzie się na stadionie w Długosiodle i na szczęście będzie to ostatnie spotkanie bez udziału publiczności (od 15 maja stadiony będą mogły być wypełnione w 25%).
Początek tego ważnego meczu o godz. 16.00.