PIŁKA NOŻNA: Zimowe granie Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Zimowe granie Bugu

12.12.2018
autor: M.
Co najmniej dziesięć meczów sparingowych rozegra podczas zimowych przygotowań drużyna Bugu Wyszków. Od końca stycznia wy-szkowianie będą grali w każdą środę i sobotę.
Pierwszy sparing został zaplanowany stosunkowo późno, bo na 26 stycznia przyszłego roku. Ten termin jest jednak spowodowany późniejszym niż zwykle początkiem rundy wiosennej. Przypomnijmy, że gracze ligi okręgowej mają już za sobą pierwszą rewanżową kolejkę. Z tego względu również trochę później nastąpi wznowienie treningów, do około 14 stycznia.

Od Glinojecka po Łochów

Pierwszym zimowym sparingpartnerem Bugu będzie Kryształ Glinojeck. Zespół spod Ciechanowa jest beniaminkiem ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki, który na półmetku rozgrywek plasuje się na najniższym stopniu podium. W tym klubie od wielu lat, alb w roli trenera, albo działacza, udziela się dobrze znany w wyszkowskim środowisku piłkarskim Włodzimierz Kownacki. Mecz Kryształ - Bug rozegrany zostanie 26 stycznia w Ciechanowie.
Drugim przeciwnikiem będzie ligowy rywal Bugu z poprzedniego sezonu – Drukarz Warszawa. Stołeczny zespół w tym sezonie radzi sobie bardzo przeciętnie, zajmuje 10. miejsce i ma tylko 5 punktów straty do strefy spadkowej. To spotkanie rozegrane zostanie w Parku Skaryszewskim.
6 lutego dojdzie do drugiej tej zimy potyczki z WKS Mystkówiec Stary. Ekipa z gminy Somianka będzie szukała rewanżu za środową porażkę 0:6.
Trzy dni później do Wyszkowa zawita inna drużyna z powiatu wyszkowskiego – WKS Rząśnik. Rząśniczanie mają za sobą nieudaną jesień. Za taki wynik na pewno trzeba uznać trzecie od końca miejsce w tabeli. Sparingi rządzą się jednak swoimi prawami. Zwłaszcza, że w obu ekipach nie brakuje zawodników, którzy grali w klubie swojego lutowego rywala.
16 lutego, prawdopodobnie w Ciechanowie, Bug zagra z Nadnarwianką Pułtusk. Pułtuszczanie mieli bardzo dobry start w okręgówce, ale ostatecznie musieli obejść się smakiem drugiego miejsca po pierwszej części sezonu. Mistrzem jesieni w LO Ciechanów-Ostrołęka została Makowianka, która tylko o punkt wyprzedziła pułtuszczan. Mecz będzie o tyle ciekawy, że w drużynie naszego lokalnego rywala roi się od graczy z Wyszkowa. Łukasz Kowalczyk, Łukasz Damętko, Szymon Salwin czy grający kiedyś w Bugu Bartosz Salamon i Paweł Herman. Ciekawy będzie również pojedynek trenerów – dawnych kolegów z boiska – Artura Salamona i Arkadiusza Mielczarczyka.
Być może po raz pierwszy w historii Bug zmierzy się z Victorią Kałuszyn. Drużyna spod Mińska Mazowieckiego to ostatni zespół siedleckiej okręgówki.
23 lutego Bug będzie podejmowany przez MKS Ciechanów. Ciechanowianie latem dość poważnie przewietrzyli szatnię, odchudzając tym samym kadrę zespołu. Zastosowano taką samą strategię jak w Wyszkowie, czyli skupiono się na budowie drużyny z lokalnych graczy. W Wyszkowie dobrze wiemy, że taka zmiana wymaga czasu, aby zespół zaczął mieć dobre wyniki. Podobnie jest w Ciechanowie. MKS po połowie sezonu jest czwarty od końca w tabeli.
2 marca do Wyszkowa zawita Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Po słabszym początku sezonu, Ostrów w miarę upływu czasu zaczęła uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Rundę jesienną skończyła na IV miejscu i ma tylko 4 punkty straty do lidera z Makowa Mazowieckiego.
W drugą sobotę marca Bug będzie czekało najpoważniejsze wyzwanie. Wtedy zagramy w Wołominie z Huraganem, który dość niespodziewanie, nawet dla miejscowych, przewodzi stawce grupy „północnej” IV ligi. Mistrz jesieni co prawda ma tylko trzy punkty przewagi nad Ząbkovią i Ożarowianką, wygląda jednak na to, że wiosną powalczy o grę w barażu o III ligę. W kadrze Huraganu jesienią znajdował się były bramkarz Bugu, Łukasz Derejko.
Generalnym sprawdzianem przed inauguracją rozgrywek w nowym roku będzie mecz z ŁKS Łochów. Łochowianie sprawili dużą niespodziankę i po jesieni przewodzą gr. I warszawskiej A-Klasy. Mają jednak tylko oczko przewagi nad Wichrem Kobyłka. Zamierzeniem jest, aby to spotkanie rozegrane zostało w Wyszkowie.
Zamierzeniem, ponieważ istotną kwestią będą niestety, tradycyjnie, warunki pogodowe. Powinniśmy ściskać kciuki za brak opadów śniegu, a to ze względu na rodzaj nawierzchni wyszkowskiego sztucznego boiska. Nie można na nie wjechać sprzętem do odśnieżania ani używać np. łopat. Mogłyby one spowodować usunięcie zbyt dużej ilości granulatu i mechaniczne uszkodzenia nawierzchni. A wtedy gwarancja na nawierzchnię mogłaby przestać obowiązywać.
Jeśli aura dopisze, większość sparingów Bug rozegra u siebie. Jeśli nie, trzeba będzie szukać sztucznych boisk poza Wyszkowem.
Przypomnijmy, że Bug ma już za sobą jedną kontrolną grę. 22 listopada pokonał 4:2 Wymakracza Długosiodło.

Zimowe sparingi:

  • 26.01 Kryształ Glinojeck – Bug,
  • 2.02 Drukarz Warszawa –  Bug,
  • 6.02 Bug – WKS Mystkówiec,
  • 9.02 Bug – WKS Rząśnik,
  • 16.02. Nadnarwianka Pułtusk – Bug,
  • 20.02 Bug – Victoria Kałuszyn,
  • 23.02. MKS Ciechanów – Bug,
  • 2.03 Bug – Ostrovia Ostrów Maz.,
  • 9.03 Huragan Wołomin – Bug,
  • 16.03 Bug – ŁKS Łochów

Drugi zimowy sparing

5 grudnia na sztucznym boisku Bug podejmował WKS Mystkówiec. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 6:0. Choć do przerwy goście mieli kilka dobrych okazji, byli jednak albo nieskuteczni, albo w bramce dobrze spisywał się młody Albert Piechociński. Gracze trenera Arkadiusza Mielczarczyka do przerwy byli bardzo nieskuteczni, w drugiej odsłonie strzelili już sześć goli. Po trzy trafienia zanotowali Jan Kopiejewski oraz młody napastnik, grający ostatnio w juniorskich drużynach Polonii Warszawa.

Bug Wyszków - WKS Mystkówiec 6:0 (0:0)
Bramki: Kopiejewski 3, testowany 3
Bug: A. Piechociński – J. Sejbuk, M. Maciak, R. Nogaj, K. Maciak – M. Wysocki, J. Rejnuś, Ł. Łada, M. Bala – M. Stańczyk, Ł. Kamiński oraz Ł. Twardowski, Rozlau, K. Rosa, D. Penkul, J. Kopiejewski, P. Nasiadka, zawodnik testowany.
WKS: S. Zawadzki, T. Kalinowski, A. Archacki, A. Rosiński, P. Paź, M. Gołębiowski, R. Szulc, M. Milewski, J. Salwin, D. Kostruski, B. Karlowicz. Zagrali także: M. Druchniak, J. Ro-siński, S. Rosłoniec, D. Grzybowski, K. Paź i dwóch zawodników testowanych.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość