PIŁKA NOŻNA: Wymakracz demoluje (foto)

28.04.2019
Wymakracz Długosiodło zdemolował w sobotę FC Różan 12:0 w meczu ostrołęckiej klasy B. Obaj bramkarze gości puścili po sześć goli, obaj bramkarze Wymakracza zachowali czyste konto.
Zaczęło się już w 3. minucie meczu, kiedy niezdecydowanie golkipera gości wykorzystał Emil Mostowski. Ten zawodnik miał w sobotę świetnie nastawiony celownik, gdyż po jego strzałach piłka aż sześć razy lądowała w siatce przeciwników z Różana. Niewiele da się powiedzieć o grze obronnej Wymakracza, ponieważ gośćie w zasadzie nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji podbramkowej. Za to różańska obrona była dziurawa jak szwajcarski ser, po pozwoliło zawodnikom Wymakracza na tuzin goli.
Do przerwy gospodarze prowadzili 6:0. Prócz trzech goli Emila Mostowskiego do siatki trafiali także Emil Rogalski (dwukrotnie) i Adam Duda. W przerwie obie drużyny zmieniły bramkarzy. W obu przypadkach się nie dziwimy - M. Cichowski broniący w pierwszej połowie zmarzł na pewno, nie mając żadnej okazji do pokazania umiejętności, za to bramkarz gości miał pewnie małą motywację do dalszej gry.
Rezerwowi golkiperzy robili dokładnie to samo co ich odpowiednicy z pierwszej połowy. P. Rosiński w bramce Wymakracza nudził się, a bramkarz FC Różan sześć razy wyjął piłkę z siatki. Gole w drugiej części spotkania istrzelali: Emil Mostowski (trzykrotnie), Maciej Pasek (dwa trafienia) oraz Marcin Pamrowski.

Wymakracz Długosiodło - FC 2013 Różan 12:0 (6:0)
Wymakracz: M. Cichowski (P. Rosiński) - P. Drózd, K. Michalak, D. Brejnak, P. Brejnak (B. Kolankiewicz), P. Rosiński II (M. Pasek), M. Laska, M. Pamrowski (M. Kwiatkowski), E. Rogalski (M. Szymański), A. Duda (K. Glinka), E. Mostowski (K. Iwański). Trener: Rafał Gordziejczyk.

Na najbliższy mecz długosiodlanie jadą 4 maja do Ołdaków, gdzie zagrają z miejscowym ULKS. Początek spotkania o 14.00. Do awansu Wymakraczowi zostało już tylko pięć kroków. trzymamy kciuki.