PIŁKA NOŻNA: Wygrana i awans w tabeli Loczków (foto)

12.10.2020
Piłkarki Loczków Wyszków nie przegrały szóstego meczu z rzędu. W niedzielnym spotkaniu z Widokiem Lublin wygrały 5:2, choć do przerwy przegrywały.

Początek meczu był wymarzony. Już w 6 minucie Martyna Rosa uderzyła nie do obrony i wyszkowianki prowadziły 1:0. Niestety, pięć minut później zawodniczki z Lublina doprowadzają do wyrównania, a w 25 minucie po rzucie wolnym wychodzą na prowadzenie.
Do przerwy obie drużyny miały jeszcze po jednej ciekawej szansie na zdobycie gola, ale wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie zagrały inne Loczki niż w pierwszej części gry. Liczne strzały, wiele dośrodkowań, stałe fragmenty gry - wszystko to musiało przynieść efekty.
W 52 minucie, po bardzo mocnym strzale Natalii Chimkowskiej, bramkarka gości "wypluwa" piłkę przed siebie, dobiega do niej Paulina Pokraśniewicz i wyrównuje stan meczu.
Kwadrans później wyszkowianki mają serię rzutów różnych. Pierwsze i drugie dośrodkowanie Natalii Markowskiej wybijają zawodniczki gości, po trzecim w zamieszaniu pod bramką najwięcej zimnej krwi zachowuje Paulina Pokraśniewicz i zdobywa swojego kolejnego gola.
Chwilę potem na strzał z 16 metrów decyduje się Natalia Markowska i uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje bramkarkę lublinianek. Dziesięć minut przed końcem meczu swojego hattricka kompletuje Pokraśniewicz i wyszkowianki mogły już być już spokojne o rezultat spotkania. Dzięki wygranej Loczki awansowały na czwarte miejsce w tabeli II ligi.

Przed meczem Natalia Chimkowska odebrała gratulacje za 100 meczów rozegranych w barwach Loczków.

Loczki Wyszków - Widok Lublin 5:2 (1:2)
Gole dla Loczków: P. Pokraśniewicz (52., 57., 83.), M. Rosa (6.) i N. Markowska (70.)
Loczki: Adriana Wiśniewska (46. Joanna Łukasik) - Aleksandra Ślubowska, Natalia Chimkowska, Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska, Natalia Czyż, Anna Bortkiewicz, Natalia Markowska, Martyna Rosa, Oliwia Wróbel (80. Weronika Molska), Paulina Pokraśniewicz.
Żólte kartki: A. Ślubowska, N. Chimkowska
Sędzia: Anna Adamska (Świętokrzyski ZPN)

Następny mecz piłkarki Loczków zagrają w Krakowie z Prądniczanką. Zespół z Małopolski ostatnich dwóch meczów nie rozegrał z powodu zachorowania na covid-19 jednego z trenerów tego klubu. Zarząd krakowskiej drużyny poinformował w poniedziałek, że wszystkie drużyny powracają do treningów i rozgrywek. Spotkanie zaplanowano na sobotę (godz. 14.00).