PIŁKA NOŻNA: WKS Rząśnik ograł Koronę

25.05.2021
Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze WKS Rząśnik pokonali w niedzielę, wyżej notowaną Koronę Warszawa 3:1.

Zespół z Rząśnika grał ostatnio co trzy dni. W poprzedni weekend uległ drużynie Weszło Warszawa, a w środę przegrał ze stołeczną Błyskawicą. Dlatego z pewnymi obawami kibice (którzy zasiedli na stadionie pierwszy raz po pandemicznej przerwie) czekali na mecz z walczącą o awans do ligi okręgowej Koroną Warszawa.
Już po kwadransie gry było jednak 1:0 dla rząśniczan, a gola otwierającego wynik zdobył Grzegorz Abramczyk. Niestety przed przerwą goście wyrównali i przy stanie 1:1 drużyny wyszły na drugą połowę.
Gospodarze po uderzeniu Marcina Rębały już w 50. minucie wyszli na prowadzenie. Ataki Korony były nieskuteczne i zajmujący trzecie miejsce w tabeli piłkarze z Warszawy grali coraz bardziej nerwowo. Kiedy pięć minut przed końcem spotkania Łukasz Piątek zdobył gola na 3:1 było już wiadomo, że to rząśniczanie niespodziewanie dopiszą na swoje konto trzy punkty.

WKS Rząśnk - Korona Warszawa 3:1 (1:1)
Gole dla WKS: Grzegorz Abramczyk (16.), Marcin Rębała (50.), Łukasz Piątek (85.)
WKS: B. Grabowski - K. Anklewicz, J. Wierzchoń, M. Krawczyk, M. Rębała, Ł. Abramczyk, M. Piotrowski (85. P. Todorowski), M. Abramczyk (54. H. Skrzecz), K. Rosa (77. Sz. Kaczmarczyk), Ł. Piątek, G. Abramczyk (89. M. Sitek)

W niedzielę 30 maja WKS zagra o 10.00 rano w Warszawie z Coco Jambo.