PIŁKA NOŻNA: Sparing na plus

21.03.2017
Przedostatni sparing przed zbliżąjącą się rundą wiosenną II ligi rozegrały Loczki Wyszków. W meczu z„odwiecznym” rywalem - Ząbkovią Ząbki padł remis 3:3.
Na sztucznej nawierzchni w Kobyłce warunki do grania były idealne. Trener Karol Wołynko mógł więc spokojnie sprawdzić 18 zawodniczek, na tle dużo wyżej notowanego przeciwnika. Warto wspomnieć, że choć drużyny spotykały się wielokrotnie zawsze górą z potyczek wychodziły ząbkowianki, a ostatni mecz tych drużyn zakończył się przykrą porażką Loczków 0:9.
Tym razem wyszkowianki jednak przeważały. W 15 minucie meczu, po książkowej akcji Natalii Chimkowskiej i Pauliny Pokraśniewicz ta ostatnia zdobyła gola na 1:0.
Po pierwszej przerwie (grano 3x30 minut) w składzie Loczków nastąpiło aż 6 zmian. Mimo to obraz gry był podobny. Ząbkowianki wyrównały jednak po strzale z rzutu karnego. Wyszkowianki drugiego gola zdobyły gola po kapitalnej akcji zakończonej strzałem Kamili Bonisławskiej. Rywalki nie były jednak gorsze, a ich gol także padł po efektownej akcji całego zespołu. Strzałem z 20 metrów Natalia Chimkowska znów wyprowadziła Loczki na prowadzenie, ale po chwili Ząbkovia wyrównała, kolejny raz zdobywając gola z rzutu karnego.
Po meczu trener wyszkowianek powiedział: Dziś było widać drużynę na boisku. Widać także, że dobrze przepracowaliśmy obóz przygotowawczy. Teraz nabieramy świeżości i pracujemy nad szybkością.

Ząbkovia Ząbki - Loczki Wyszków 3:3
Loczki: Joanna Żak, Natalia Kaźmierczak - Joanna Jeż, Adriana Wiśniewska, Julia Owsiejko, Julia Prusik, Karolina Pokraś-niewicz, Kamila Bonisławska, Kamila Wojtyra, Natalia Markowska, Natalia Chimkowska, Natalia Stępkowska, Wiktoria Tetwejer, Patrycja Wojciecho-wska, Weronika Szymańska,  Martyna Jechna, Natalia Czyż, Paulina Pokraśniewicz.

Pierwszy mecz ligowy Loczki zagrają w Ostrołęce, 2 kwietnia o 12.00.