PIŁKA NOŻNA: Ruszyła A-klasa

21.03.2017
autor: MiM, mjk
W najczarniejszych snach nikt nie spodziewał się tak fatalnego początku rundy rewanżowej w wykonaniu piłkarzy Bugu II Wyszków. Nasz zespół uległ w Warszawie jednemu z outsiderów rozgrywek i to różnicą aż pięciu goli. Cenne punkty zdobyli za to piłkarze WKS Rząśnik.
Gdy patrzy się tylko na wynik, wydaje to się absurdalne, ale to wyszkowianie mogli zakończyć mecz wygraną. Niestety, przy tak wielkiej nieskuteczności trudno urwać punkty nawet ligowemu słabeuszowi. Dość powiedzieć, że przy stanie 0:0 czterech (!) sytuacji sam na sam nie wykorzystali Adrian Nikodemski, Łukasz Kamiński i dwóch Tomasz Cichocki. Natomiast już po przerwie, przy jednobramkowej stracie, Cichocki zamiast strzelić obok bramkarza podał do będącego na spalonym Przemka Nasiadki. Postawę gości w tym meczu najlepiej zilustrowała sytuacja z 88. minuty. Cichocki po minięciu bramkarza miał przed sobą już tylko pustą bramkę, ale przy próbie oddania strzału potknął się i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Co ciekawe, gracze Kamionka cztery z pięciu goli zdobyli po strzałach głową. Gdyby nie trzy świetne parady Kacpra Heronimka, porażka mogła być jeszcze wyższa.

Kamionek Warszawa – Bug II 5:0 (1:0)
Bug: K. Heronimek – P. Śleszyński, T. Świętoń, M. Rosińki, K. Skoczeń – Modzelan (73. J. Kopiejewski), T. Cichocki, A. Nikodemski, P. Połodziuk – P. Nasiadka, Ł. Kamiński.

Okazją do rehabilitacji będzie mecz z AON-em Rembertów. Odbędzie się w Wyszkowie 26 marca o godz. 14:30.
Zawodnicy WKS Rząśnik dobrze rozpoczęli rundę wiosenną. Mecz z Koroną Jadów trzeba było wygrać, gdyż przeciwnicy byli niżej w ligowej tabeli. Pierwsza część meczu zakończyła się mocnym akcentem. Najpierw po podaniu Pawła Osowieckiego gola na 1:0 zdobył Mateusz Krawczyk, a chwilę później Osowiecki został ukarany czerwoną kartką.
Na drugą część meczu goście wychodzili więc z nadzieją na odrobienie strat. Na szczęście piłkarze WKS nie tylko wytrzymali, całe 45 minut gry w dziesiątkę, ale pod koniec meczu podwyższyli wynik na 2:0. Po asyście Krawczyka bramkę zdobył niezawodny Grzegorz Abramczyk.

WKS Rząśnik - Korona Jadów 2:0 (1:0)
Gole: Krawczyk 40., G. Abramczyk 83.
WKS: Głowacki - Klimaszewski, Kasinski, Wierzchon, Skrzecz - Gołębiewski, Borowski, Osowiecki, G. Abramczyk, Kacpura - Krawczyk

W weekend WKS zagra z drugą Koroną - tym razem warszawską. Liczymy na kolejne punkty, gdyż zespół ze stolicy zamyka ligową tabelę.