PIŁKA NOŻNA: Ruszają przygotowania Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Ruszają przygotowania Bugu

19.07.2019
autor: M.
Poznaliśmy ramowy terminarz obu grup warszawskiej ligi okręgowej. Co ciekawe, piłkarze Bugu Wyszków zagrają w bardzo podobnej kolejności jak w ubiegłym sezonie.

Na inaugurację sezonu 2019/2020 do Wyszkowa zawita Mazur Radzymin, którego nadal będzie prowadził były zawodnik Bugu Maciej Biernacki. Z pewnością życzylibyśmy sobie meczu podobnego do tego z października, kiedy to, co prawda, został zakończony remisem 1:1, ale był to być może najlepszy mecz, jaki obejrzeliśmy w Wyszkowie w ubiegłym sezonie.
Podobnie jak rok temu, na pierwszy wyjazd udamy się do niedalekiego Serocka. W trzeciej kolejce nadejdzie okazja do choćby częściowego zmazania plamy z ostatniego meczu sezonu, który wyszkowian pozbawił, co najmniej, barażu o awans. 24 sierpnia będziemy podejmować rezerwy Mazura Karczew. Emocji nie zabraknie na pewno w starciu z Escolą, które zaplanowane zostało na pierwszą sobotę września. Potyczka obu drużyn we wrześniu ubiegłego roku również należała do bardzo widowiskowych. 21 września wyszkowianie podejmować będą Olimpię Warszawa. Zespół, który tylko z powodu nieudolności własnych działaczy nie awansował do IV ligi, prawdopodobnie znów usilnie będzie starał się o promocję. Można więc spodziewać się jednego z ciekawszych meczów tej jesieni. W ostatni weekend września Bug pojedzie na najdalszy wyjazd w sezonie. Jak daleki on będzie, to dopiero się okaże, bowiem beniaminek – Wisła z Dziecinowa – będzie w tym sezonie z Dziecinowa tylko w nazwie. MZPN de facto zrównał z ziemią wniosek działaczy Wisły o weryfikację miejscowego boiska. Klubowi spod Góry Kalwarii wytknięto m.in. zbyt małe szatnie dla zawodników, brak sektora dla kibiców gości, brak ogrodzenia terenu stadionu(!) czy odgrodzenia łącznika między szatniami a boiskiem. Są to wymogi licencyjne, których nie da się nadrobić w trzy tygodnie, pozostałe do rozpoczęcia sezonu. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że Wisła co najmniej całą jesień zagra na którymś z pobliskich obiektów (w grę wchodzi m.in. sztuczne boisko w Karczewie), ponieważ aby wyodrębnić, a tak naprawdę dobudować sektor dla kibiców gości, Gmina Dziecinów musi… wykupić od osoby prywatnej część nieruchomości, która graniczy z trybunami miejscowego obiektu. A że z powodu braku miejsca wokół trybuny nie ma innego rozwiązania, przystosowanie stadionu do wymogów MZPN może potrwać miesiącami.
W pierwszą sobotę października dojdzie prawdopodobnie do najbardziej wyczekiwanego przez kibiców meczu w Wyszkowie. Do naszego miasta zawitają rezerwy III-ligowej Polonii Warszawa. Tego meczu ze szczególnym wytęsknieniem wyczekują zapewne kibice z tzw. młyna.
Podobnie jak przez rokiem, Bug zagra w Nowym Dworze Mazowieckim i w tym meczu możemy spodziewać się wzmocnienia dwójki graczami z III ligi. Końcówka pierwszej połowy sezonu przyniesie mecze z beniaminkami. Na koniec października w Kobyłce, a w przedostatniej kolejce w Wyszkowie, z Wisłą Jabłonna. Tę część sezonu zakończymy zmaganiami w Legionowie z rezerwami beniaminka II ligi. W przypadku tego meczu również będzie istniało prawdopodobieństwo, że rezerwy zostaną wzmocnione graczami z pierwszej drużyny. W przypadku meczu z Legionovią szczęśliwym będzie fakt, że drugoligowiec swój mecz w tym terminie będzie rozgrywał na wyjeździe. Gdyby stało się to w niedzielę, możliwość i czas gry piłkarzy z pierwszej drużyny zostałaby znacznie ograniczona.

Kolejność meczów w rundzie jesiennej


14/15 sierpnia
• Bug – Mazur Radzymin
17/18 sierpnia
• Sokół Serock – Bug
24 sierpnia
• Bug – Mazur II Karczew
31 sierpnia
• Dąb Wieliszew – Bug
7 września
• Bug – Escola Varsovia
14 września
• Marcovia Marki – Bug
21 września
• Bug – Olimpia Warszawa
28/29 września
• Wisła Dziecinów – Bug
5 października
• Bug – Polonia II Warszawa
12/13 października
• Świt II Nowy Dwór Maz. – Bug
19 października
• Bug – Victoria II Sulejówek
26 października
• Wicher Kobyłka – Bug
2 listopada
• Bug – Agape Białołęka
9 listopada
• Bug – Wisła Jabłonna
16/17 listopada
• Legionovia II Legionowo – Bug

Pierwsze ruchy kadrowe

Już jutro, w sobotę 20 lipca, wyszkowianie zagrają pierwszy tego lata sparing. Na początek zespołowi trenera Arkadiusza Mielczarczyka przyjdzie się zmierzyć z beniaminkiem IV ligi Makowianką Maków Mazowiecki. Początek meczu w Makowie o godz. 11. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, być może w tym meczu w barwach Bugu zagra dobrze znany w Wyszkowie nowy napastnik. Do klubu, po udanej wiośnie w barwach WKS Rząśnik, powrócą także Adrian Nikodemski i Marcin Rosiński.
Z kolei w naszym zespole w nowym sezonie na pewno nie zobaczymy Marcina Stańczyka, który nie owijając w bawełnę, oznajmił kierownictwu Bugu, że wybrał lepszą finansowo ofertę zwycięzcy gr. północnej IV ligi – Huraganu Wołomin. Ze względu na pracę z gry zrezygnował również Maciej Bala.
W porównaniu do wykazu meczów sparingowych, który podaliśmy tydzień temu, zaszła jedna zmiana. Nie dojdzie do skutku mecz z Nadnarwianką, która w tym samym terminie znalazła sobie innego sparingpartnera – z III ligi. Zamiast w Pułtusku Bug zagra w tym terminie na sztucznym boisku Ursusa Warszawa z rezerwami trzecioligowca.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość