PIŁKA NOŻNA: Remisowy początek (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Remisowy początek (foto)

05.09.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Bardzo nerwowy mecz na inaugurację drugoligowego sezonu obejrzeli widzowie pojedynku Loczki Wyszków - Wilga Garwolin. Z remisu bardziej cieszyć powinni się goście.
Początek meczu należał do wyszkowianek. Jednak w 15. minucie piłkarki gości przeprowadziły składną akcję, po której Izabela Matysek ładnym strzałem pokonała Joannę Żak.
Mimo wysiłków obu stron, pierwsza połowa nie przyniosła więcej goli.
W drugiej połowie przewagę miały lepiej przygotowane fizycznie wyszkowianki, ale... drugiego gola, po rzucie karnym w 56. minucie, zdobyła Wilga.
Wydawało się, że nasze piłkarki, którym do tej pory nic nie wychodziło, spuszczą głowy. Nic bardziej mylnego. Od momentu straty drugiego gola wyszkowianki zaatakowały jeszcze zacieklej. W 58. minucie po dobrej akcji Aleksandra Kozłowska zdobyła kontaktowego gola. Wyraźnie zmęczone garwolinianki ograniczały się już tylko do prób kontr, a Loczki raz po raz strzelały na bramkę Pauli Żach. Niestety w sobotę celność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Wreszcie w 78. minucie do bramki gości trafiła Aleksandra Wilk. Na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło już czasu.
Mecz był także pożegnaniem zawodniczki Loczków - Marioli Nadaj, która zdecydowała się zakończyć przygodę z boiskiem. Zostaje jednak w sztabie Loczków i zajmie się trenowaniem najmłodszych piłkarek.

Loczki Wyszków - Wilga Garwolin 2:2 (0:1)
Loczki: Joanna Żak - Joanna Jeż, Karolina Pokraśniewicz, Mariola Nadaj (2. Adriana Wiśniewska, Karolina Maliszewska (46. Natalia Stępkowska), Natalia Markowska (50. Aleksandra Wilk), Klaudia Zaręba (60. Martyna Jechna), Kamila Bonisławska (50. Natalia Czyż), Aleksandra Kozłowska, Natalia Chimkowska (85. Julia Salwin), Paulina Pokraśniewicz
Żółta kartka: Klaudia Zaręba (60.)

W najbliższą niedzielę Loczki grają w Wyszkowie z AZS UW Warszawa (godz. 13.30)
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość