PIŁKA NOŻNA: Radość z bagażem sześciu goli

05.03.2021
autor: M
Wysoko i bardzo pewnie seniorzy Bugu Wyszków pokonali w sobotę lidera gr. II warszawskiej A-Klasy – PKS Radość. Stołeczny zespół wyjechał z Wyszkowa z bagażem sześciu goli.

Ostatni sparing Bugu był meczem dwóch liderów. Drużyna z warszawskiego Wawra na półmetku rozgrywek jest bliska awansu do ligi okręgowej, z kolei nasz zespół postawił pierwszy krok w stronę powrotu do IV ligi. Sobotni mecz pokazał wyraźnie, jak duża różnica dzieli oba poziomy rozgrywek.
Podopieczni byłego trenera Bugu Łukasza Stasiuka tylko w pierwszej połowie starali się nawiązać równorzędną walkę. Dwa razy zagrozili bramce Bugu, w tym raz za sprawą świetnego refleksu Nikodema Laskowskiego piłka została zbita na poprzeczkę. Działo się to jednak już przy stanie 1:0. W 8 minucie po dokładnym podaniu Krzysztofa Maciaka akcję w polu bramkowym wykończył testowany w Bugu napastnik. Pierwsza połowa powinna zakończyć się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. Tuż przed zejściem do szatni Łukasz Damętko z 10 metrów dwa razy trafił w bramkarza, a piłka ostatecznie znalazła się za linią końcową boiska.
Dość niespodziewanie druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobrych interwencji w bramce 16-letniego Bartosza Trzcińskiego. Zawodnik rocznika 2004 najpierw obronił w sytuacji sam na sam, a następnie w walce o piłkę uprzedził napastnika, po czym został przez niego popchnięty. Później na boisku grała już tak naprawdę tylko jedna drużyna. Dziewięć minut po przerwie do siatki przy dalszym słupku trafił Szymon Rudnik. Po godzinie gry Damętko zagrał wzdłuż linii bramkowej, a z najbliższej odległości formalności dopełnił Jakub Rejnuś. Po jednym ze źle wykonanych rzutów rożnych piłkę przejęli wyszkowianie i ta kontra zakończyła się wykorzystaniem przez Rudnika sytuacji sam na sam. Ozdobą meczu był gol 15-letniego Alana Krawczyka. Junior Bugu huknął z 15 metrów w samo okienko bramki. Ostatnio cios w ostatnich fragmentach meczu wyprowadził Rejnuś. Po zamieszaniu po rzucie rożnym pomocnik Bugu przechwycił piłkę i kopnął celnie pod poprzeczkę.

Bug - PKS Radość 6:0 (1:0)
Gole: zaw. testowany 8, Rudnik 54, 68, Rejnuś 59, 89, Krawczyk 71
Bug: N. Laskowski (46. B. Trzciński) – Sz. Skoczeń, R. Nogaj, M. Maciak – Ł. Damętko, Sz. Rudnik, P. Wojtkowski, J. Rejnuś, M. Czabaj, K. Maciak – testowany nr 1. W II połowie zagrali: J. Kopiejewski, D. Penkul, M. Rytelewski, A. Krawczyk, P. Borkowski.

Ostatni przed wznowieniem ligi sparing Bug rozegra 6 marca o godz. 11 w Wyszkowie z Tygrysem Huta Mińska. Zespół z gminy Mińsk Mazowiecki po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce w 14-zespołowej IV lidze radomsko-siedleckiej.