PIŁKA NOŻNA: Porażka w ostatniej akcji

31.01.2018
autor: M.
W drugim zimowym meczu sparingowym pierwsza drużyna Bugu Wyszków doznała pierwszej porażki. W Ząbkach pokonał ją grający ligę niżej Sokół Serock, którego zawodnicy rozstrzygającą o losach meczu bramkę zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.
Do Ząbek nasz zespół udał się w bardzo eksperymentalnym zestawieniu. Zagrało m.in. kilku młodych graczy z drużyny rezerw, którzy latem grali z Sokołem w lidze okręgowej. Początek meczu to lekka przewaga serocczan, którzy szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W 17. minucie testowany w Bugu bramkarz niepewnie chwycił piłkę, ta wylądowała pod nogami rywala, który z kilku metrów dopełnił formalności. Niespełna dwie minuty później było już 2:0. Ponownie przy bramce serocczanom asystował gracz wyszkowian. Testowany obrońca zbyt krótko podał do bramkarza, do piłki pierwszy dopadł gracz z Sokoła, po chwili z bliska podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Kontaktowego gola zdobył w 33. minucie Daiji Kimura. Napastnik wyszkowian wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Wszystko co najciekawsze w drugiej połowie zdarzyło się w ostatnich 20 minutach. Najpierw gracze Sokoła podwyższyli prowadzenie, a następnie za sprawą celnych strzałów Łukaszów Kowalczyka i Kamińskiego doszło do wyrównania. Wydawało się, że mecz skończy się takim wynikiem, ale tuż przed końcem rywale wyprowadzili kontrę zakończoną bardzo mocnym strzałem z ostrego kąta. Nikodem Laskowski miał już piłkę na rękach, ale ostatecznie wpadła do siatki.
Przypomnijmy, że pierwotnie przeciwnikiem Bugu miała być w sobotę Unia Warszawa. Przedstawiciele tej drużyny zachowali się jednak niezbyt elegancko, dzwoniąc w poniedziałek wieczorem z informacją o znalezieniu innego rywala na sobotni termin.

Sokół Serock – Bug 4:3 (2:1)
Bramki dla Bugu: Kimura 33, Kowalczyk 68, Kamiński 74
Bug: testowany bramkarz – D. Zacharski, R. Nogaj, zawodnik testowany nr 1, P. Śleszyński – M. Wysocki, zaw. testowany nr 2, M. Gołębiowski, K. Rosa – D. Kimura, Ł. Kamiński. W II połowie zagrali: N. Laskowski, Ł. Kowalczyk, J. Kopiejewski, A. Nikodemski, zaw. testowany nr 3.

Najbliższy sparing Bug rozegra 3 lutego o godz. 13 w Ząbkach z Nadnarwianką Pułtusk.