PIŁKA NOŻNA: Porażka i zwycięstwo w A-klasie

18.09.2019
Wymakracz z pierwszą porażką w sezonie, WKS Rząśnik z okazałym zwycięstwem. Tak nasze kluby grały w klasie A w ostatni weekend.

WKS Rząśnik na swoim stadionie podejmował Grom II Warszawa. Rząśniczanie w czterech meczach zdobyli 4 punkty i zajmowali 9. miejsce w tabeli. Rywal nie zdobył ani punktu. Mimo to spotkanie było dośćwyrównane, a wynik 4:0 może być nieco mylący, aż tak wielkiej przewagi WKS nie miał.
Wszystkie gole padły po przerwie, w ostatnich 20 minutach meczu. Najpierw gola zdobył Andrzej Akier, potem (z karnego) Jakub Wierzchoń, a następnie Michał Piotrowski i Łukasz Piątek.
WKS Rząśnik - Grom II Warszawa 4:0 (0:0)

W niedzielę o 20.00 WKS zagra w Warszawie z Bednarską. Zespół gospodarzy nie zwywalczył jeszcze jesienią nawet punktu.
Wymakracz Długosiodło przegrał na wyjeździe z Pełtą Karniewo i jest to pierwsza porażka długosiodlan w A-klasie (a także pierwsza porażka od października 2018).
Po pierwsze słabej połowie, Wymakracz zagrał dobre drugie 45 minut. Mimo gola Emila Mostowskiego oraz nieustannych ataków, nie udało się z Karniewa wywieźć choćby punktu. Dwie minuty przed końcem   gospodarze zdobyli gola na 2:1.
Pełta Karniewo - Wymakracz Długosiodło 2:1 (1:0)

W niedzielę o 15.00 Wymakracz gra u siebie z zajmującym 11. miejsce w tabeli Orzycem Chorzele. Czekamy na punkty.