PIŁKA NOŻNA: Nadzieja (prawie) umarła

24.04.2018
autor: M.
Po porażce z 12. w tabeli Ożarowianką Bug Wy-szków ma już tylko matematyczne szanse na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Tym bardziej, że w sobotę podejmował pre-zentującą się średnio drużynę, która mimo tego wyraźnie zdominowała nasz zespół.
Pierwsze pół godziny meczu było wyrównane. Gospodarze bronili się, goście próbowali zdobyć gola. Ważnym momentem była 27.minuta, kiedy to po strzale z rzutu wolnego Kuba Rutkowski odbił piłkę przed siebie, zaspali obrońcy, a napastnik gości nie zmarnował szansy. Cztery minuty przed końcem bardzo ładnym strzałem z półwoleja wyrównał Łukasz Łada.
Po pierwszej połowie można było być optymistą, niestety tylko do… 46. minuty. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry na zamach dał się ograć Patryk Śleszyński, ożarowianin dograł po chwili do kolegi, który z 18 metrów nie dał szans Rutkowskiemu. To był przełomowy moment meczu. Wyszkowian wyraźnie przybiła bardzo szybka strata drugiej bramki, legł w gruzach prawdopodobnie także nakreślony w przerwę przez trenera Stasiuka plan. Do końca meczu strzelali już tylko goście, gospodarze ani razu nie zagrozili bramce rywala.
Mimo że przyjezdni nie zagrali wybitnego meczu, to wywieźli z Wyszkowa całkowicie zasłużenie komplet punktów. Wyszkowianom pozostała już tylko walka o honor, choć już dziś można stwierdzić, że o jakiekolwiek punkty będzie w tym sezonie bardzo trudno.

Bug - Ożarowianka Ożarów Maz. 1:4 (1:1)
Bramka dla Bugu: Łada 41
Bug: J. Rutkowski – P. Śleszyński (47. B. Rejnuś), R. Nogaj, B. Wolniewicz, A. Szymański – D. Modzelan (66. J. Kopacz), E. Lekh (66. Sz. Andrzejewski), J. Rejnuś, K. Rosa (89. D. Penkul) – Ł. Łada, N. Wouters (57. A. Zabłocki)
Sędziował: K. Braun (Ciechanów)
Widzów: 100

W tygodniu Bug czekają dwa mecze: 25 kwietnia o 17:00 podejmie w zaległym meczu Mazovię Mińsk Maz., 28 kwietnia o godz. 11 zagra w Łomiankach.