PIŁKA NOŻNA: Loczki wygrywają w stolicy (foto)

10.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Wiceliderki II ligi piłki nożnej kobiet, zawodniczki Loczków Wyszków pewnie pokonały w niedzielny wieczór AZS UW Warszawa 4:1.
Spotkanie odbyło się na bocznym boisku Drukarza Warszawa, w Parku Skaryszewskim. Z jednej strony mała, słabo oświetlona murawa, z drugiej – sporo widzów, głównie niedzielnych spacerowiczów, często zdziwionych, że kobiety grają w piłkę.
Po pierwszych 30 minutach wyrównanej gry wyszkowianki postanowiły wziąć się do roboty. Najpierw Paulina Pokraśniewicz wykorzystała zawahanie stope-rek, a potem jej siostra Karolina,z rzutu wolnego nie dała szans bramkarce azetesiaczek. Do przerwy było 2:0, ale gra zaczęła się układać dopiero po przerwie. Po zdobyciu trzeciego gola trener Karol Wołynko zaczął dokonywać zmian, tak aby ogrywać młodsze piłkarki Loczków. Wykorzystały to stołeczne zawodniczki strzelając 12 minut przed końcem gola na 1:3. Szybko jednak wyszkowianki „wyprostowały” sytuację i minutę później zdobyły ostatniego gola tego meczu.

AZS UW Warszawa - Loczki Wyszków 1:4 (0:2)
Gole: Paulina Pokraśniewicz – 3 (31., 52. i 80.), Karolina Pokraśniewicz (45.)
Loczki: Joanna Żak – Natalia Czyż (67. Karolina Maliszewska), Karolina Pokraśniewicz, Joanna Jeż, Natalia Stępkowska (80. Julia Owsiejko), Aleksandra Wilk (35. Kamila Bonisławska), Natalia Markowska (85. Adriana Wiśniewska), Natalia Chimkowska, Klaudia Zaręba (60. Karolina Frąntczak), Aleksandra Kozłowska (70. Julia Salwin), Paulina Pokraśniewicz

W najbliższy weekend Loczki czeka przerwa, z powodu wycofania się z rozgrywek UMKS Zgierz.