PIŁKA NOŻNA: Efektowne Loczki (foto)

12.09.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Bardzo dobry mecz rozegrały w niedzielne popołudnie piłkarki Loczków Wyszków. Na swoim boisku pokonały AZS UW Warszawa 4:0, przeważając przez całe spotkanie.
Cała pierwsza połowa była dość wyrównana, choć z lekką przewagą Loczków. Obie bramkarki nie miały wiele pracy, za to w środku boisku walka trwała na całego. Pod koniec pierwszej odsłony dobra akcja wyszkowianek zakończyła się zdobyciem bramki. Najlepsza snajperka Loczków - Paulina Pokraśniewicz zdobyła swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie, a chwilę później sędzia Katarzyna Misewicz zakończyła pierwszą połowę meczu.
Po przerwie zauważyć było można, że lepiej przygotowane fizycznie były gospodynie. W 56. minucie Paulina Pokraśniewicz strzeliła po zamieszaniu podbramkowym i błędzie stoperek AZS drugiego gola dla Loczków. Od 60. minuty wyszkowianki wygrywały większość pojedynków, były szybsze i bardziej zde-cydowane. W środku pola rządziła Natalia Markowska, a wyszkowskie skrzydłowe raz po raz nękały wrzutkami stoperki AZS. Akademiczki nie oddały żadnego groźnego strzału, a Loczki powinny prowadzić kilkoma bramkami. Aleksandra Kozłowska, Natalia Chimkowska i Paulina Pokraśniewicz strzelały na bramkę AZS, ale nie potrafiły jej pokonać. W 80. minucie na strzał z 25 metrów zdecydowała się Natalia Chimkowska. Trafiła w samo okienko bramki warszawianek i jak powiedział jeden z kibiców „nic piękniejszego tego dnia już nam się nie trafi”. Rzeczywiście była to najładniejsza akcja meczu, choć kilka minut później po uderzeniu głową Pauliny Pokraśniewicz na 4:0,  ręce również same składały się do oklasków.
Za tydzień wyszkowianki zagrają trzeci raz u siebie, tym razem z UMKS Zgierz, który przed sezonem był wskazywany na jednego z kandydatów do awansu (niedziela 13.30).

Loczki Wyszków - AZS UW Warszawa 4:0 (1:0)
Loczki: Joanna Żak - Natalia Czyż, Joanna Jeż, Karolina Pokraśniewicz, Natalia Stępkowska (87. Julia Owsiejko), Aleksandra Wilk (65. Julia Salwin), Natalia Markowska (68. Kamila Wojtyra), Klaudia Zaręba (76. Martyna Jechna),  Aleksandra Kozłowska (85. Karolina Frąntczak), Natalia Chimkowska (85. Adriana Wiśniewska), Paulina Pokraśniewicz