PIŁKA NOŻNA: Derby powiatu... poza powiatem (foto)

31.08.2016
B-klasowe derby powiatu i historyczny pierwszy mecz ligowy gospodarzy mogli oglądać w niedzielę widzowie spotkania Wymakracz Długosiodło - WKS Mystkówiec Stary.
Szkoda, że derby musiały odbyć się poza granicami powiatu. Mecz na stadionie w Wąsewie wygrali bardziej doświadczeni zawodnicy WKS.
Nie zawiedli się ci, którzy przybyli na derbowy pojedynek do Wąsewa. W tym meczu było wszystko. Dziesięć goli, dużo walki, kilka żółtych kartek, a nawet dwie czerwone.
Dużo lepiej zaczęła drużyna gości, która już po upływie niespełna dziesięciu minut prowadziła 2:0.
Na szczęście gospodarze obudzili się i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:3. Pierwszego gola w historii ligowych występów Wymakracza zdobył Adam Duda w 37. minucie.
Po przerwie znów lepiej wyglądali goście. Zdobyli kolejne trzy gole i kiedy wydawało się, że jest już po meczu... zarobili dwie czerwone kartki (M. Gołębiowski i A. Rosiński).
Grając w dziewięciu przeciw jedenastu mystkowianie stracili dwie bramki, ale udało im się dowieźć korzystny dla sibie wynik do końca spotkania.
Graczom Wymakracza należą się brawa za debiut.

Wymakracz Długosiodło - WKS Mystkówiec Stary 4:6 (2:3)
Bramki: Wymakracz: A. Duda 37., 41., 87., K. Michalak - 82. WKS: Ł. Piątek 3., 55, 77.; M. Gołębiowski 7., 33.; R. Szulc 48.
Wymakracz: Michał Cichowski - Maciej Brejnak, Adam Duda, Dominik Gołębiewski (65. Michał Gąsiewski), Marcin Kwiatkowski, Michał Laska, Kamil Michalak, Emil Mostowski (70. Kamil Glinka), Paweł Ołów (75. Damian Pleński), Marcin Pamrowski, Emil Rogalski.
WKS: Albert Wójcik (88. Marcin Gałązka) - Piotr Ciskowski, Mateusz Gołębiowski, Kamil Jeż (55. Bartosz Karłowicz), Jarosław Kruza, Adam Melion (55. Marcin Kruza), Michał Milewski, Łukasz Piątek, Adam Rosiński, Jacek Rosiński, Robert Szulc (75. Paweł Ciskowski).