PIŁKA NOŻNA: Derby dla Wymakracza

20.05.2019
Jeden punkt w dwóch meczach i awans Wymakracza do A-klasy stanie się faktem. W sobotnich derbach powiatu wyszkowskiego długosiodlanie pokonali WKS Mystkówiec 8:3

W sobotnim meczu było sporo walki, ale przewaga Wymakracza nie podlegała dyskusji. Po kwadransie gry było 2:0 po golach Macieja Paska i Marcina Pamrowskiego (po pięknej indywidualnej akcji). Kroczący po awans zespół z Długosiodła do przerwy prowadził już 5:0 (Adam Duda, ponownie Maciej Pasek i Emil Mostowski).
Po przerwie goście z Mystkówca zagrali lepiej, a przed wszystkim skuteczniej. Choć zaczęło się od kolejnego gola dla Wymakracza (drugi gol Emila Mostowskiego). Potem do głosu doszli goście, Zdobyli trzy gole (Robert Szulc - 2 i Michał Milewski), przedzielone siódmą bramką dla Wymakracza (Adam Duda z rzutu karnego). W ostatniej minucie meczu jedenastego gola tego spotkania zdobył Michał Szymański, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do zespołu po ciężkiej kontuzji.

Drużyna z Długosiodła zagra jeszcze dwa mecze. Pierwsze z wiceliderem, w Krasnosielcu w sobotę o 11.00. Drugie w Zarębach Kościelnych 8 czerwca (Iskra to ostatni zespół w tabeli B-klasy, a w całym sezonie przegrała już 14 razy). W tych dwóch spotkaniach długosiodlanie muszą zdobyć jeden punkt lub nawet nie zdobyć żadnego, pod warunkiem, że w Krasnosielcu nie przegrają 0:4 lub pięcioma bramkami. W pierwszym meczu tych drużyn Wymakracz pokonał GUKS Krasnosielc 5:1.

Wymakracz Długosiodło - WKS Mystkówiec Stary 8:3 (5:0)
Wymakracz: M. Cichowski (70. J. Borczon) - P. Drózd (50. P. Brejnak), K. Michalak, D. Brejnak, M. Szymański, M. Pasek (82. D. Nowicki), M. Kwiatkowski (46. M. Laska), M. Pamrowski (55. P. Rosiński II), B. Kolankiewicz (66. Ł. Kwiatkowski), A. Duda, E. Mostowski
WKS: S. Zawadzki - A. Rosiński, J. Rosiński, P. Paź (48. M. Górecki), Ł. Krawczyk, M. Gołębiowski, M. Milewski, D. Kostruski (80. S. Szczubeł), P. Składanek (46. R. Szulc), A. Melion (46. J. Salwin), A. Kanclerz (60. K. Paź)