PIŁKA NOŻNA: Decydujące cztery dni Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Decydujące cztery dni Bugu

10.06.2021
autor: M
Po wysokim wyjazdowym zwycięstwie w Sulejówku przed seniorami Bugu Wyszków decydujące cztery dni, w trakcie których mogą niemal zapewnić sobie awans do IV ligi. Przed Bugiem mecze z Naprzodem Stare Babice i szlagierowe starcie w Serocku.

Wcześniej jednak nasi gracze zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z jednym z outsiderów rozgrywek. Po niedzielnej porażce z Bugiem rezerwy Victorii Sulejówek straciły choćby matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej. Tydzień wcześniej zdegradowane zostały również Olimpia Warszawa, Wisła Jabłonna i Hutnik II Warszawa.
Tak naprawdę od pierwszego gwizdka nie było cienia wątpliwości, kto wygra mecz. Już po kilkudziesięciu sekundach Szymon Rudnik przymierzył z 12 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Zaś po 10 minutach spotkania było już wszystko jasne. Strzelec pierwszego gola posłał ostre dośrodkowanie w pole karne, którego nikt nie przeciął, w związku z tym to jemu zapisane zostało trafienie. Po półgodzinie Szymon skompletował klasycznego hat-tricka, nie dając szans bramkarzowi strzałem z najbliższej odległości.
Po przerwie na listę wpisywali się już inni wyszkowianie. Trzy minuty po wznowieniu gry strzałem przy dalszym słupku prowadzenie gości podwyższył Przemysław Wojtkowski. Swoje trafienie dołożył Łukasz Kamiński. Do siatki trafił również Jakub Rejnuś. Najpierw po strzale z 18 metrów, a kilka minut przed końcem meczu strzelił do pustej bramce po zagraniu obrońcy, który próbował wybić piłkę Rudnikowi.
Przed Bugiem dwa bardzo ważne, kto wie, czy nie decydujące, mecze całego sezonu. W sobotę do Wyszkowa przyjedzie bardzo dobrze wiosną spisujący się Naprzód Stare Babice. Ewentualna wygrana nad tym solidnym rywalem pozwoli wyszkowianom w środę na grę w Serocku ze świadomością przewagi 5 punktów. A potem wszystkim ligowcom pozostałyby już tylko dwie kolejki do końca sezonu.
Pozostaje nam mieć nadzieję, że na kolejkę przed końcem sezonu będziemy mogli cieszyć się z awansu.

Victoria II Sulejówek – Bug 0:7 (0:3)
Gole: Rudnik 2, 10, 29; Wojtkowski 48; Kamiński 57; Rejnuś 60, 87
Bug: Ł. Bestry (66. B. Trzciński) – A. Krawczyk, R. Nogaj, Sz. Skoczeń – D. Penkul (54. B. Ciach), P. Wojtkowski, M. Maciak (71. M. Rytelewski), K. Maciak, Sz. Rudnik – J. Rejnuś, Ł. Kamiński (64. Ł. Damętko)
Sędziował: P. Urban (Legionowo)
Widzów: 30

Mecz z Naprzodem Bug rozegra u siebie, 12 czerwca o godz. 11. Środowa potyczka w Serocku zaplanowana została na godz. 19.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość