PIŁKA NOŻNA: Cenne punkty Loczków (foto)

07.04.2021
Bardzo ważne punkty zdobyły we wtorek piłkarki Loczków Wyszków. W zaległym meczu II ligi kobiet pokonały Spartę Daleszyce 4:2 (1:0).

Spotkanie zaczęło się z 10-minutowym opóźnieniem, ponieważ w siatce jednej z bramek miejskiego stadionu sędzia znalazła pokaźną dziurę. Nie zdekoncentrowało to zawodniczek obu drużyn, które przez całą pierwszą połowę toczyły bardzo wyrównaną walkę. Nieznaczną przewagę uzyskały wyszkowianki i to one, w 33 minucie, po strzale Anny Bortkiewicz wyszły na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry więcej goli nie było, choć Loczki miały jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje.
Drugie 45 minut zaczęlo się niedobrze dla wyszkowskiej drużyny. Już w 47. minucie, najlepsza w drużynie gości, Federica Dall'ara zdobyła gola wyrównującego. Zespół z podkieleckich Daleszyc zaczął przeważać, ale wyszkowianki szybko otrząsnęły się i w 60. minucie przeprowadziły składną akcję skrzydłem. Aldona Owsianka dośrodkowała wzdłuż bramki, a akcję zamknęła celnym strzałem Martyna Rosa.
Sparta Daleszyce to klub w którym grają zawodniczki z ekstraligowym doświadczeniem. To doświadczenie zespół gości wykorzystał w 72. minucie, kiedy po kontrze Federica Dall'ara ponownie doprowadziła do wyrównania.
Na szczęście końcówka spotkania należała do Loczków. Najpierw kapitalnym uderzeniem z 30 metrów Anna Jałocha "zdjęła pajęczynę" z okienka bramki Sparty, a w doliczonym czasie gry Natalia Czyż ustaliła wynik meczu na 4:2 dla Loczków.
Dzięki wygranej nasze piłkarki awansowały na szóstą pozycję w lidze.

Loczki Wyszków - Sparta Daleszyce 4:2 (1:0)
Gole: Anna Bortkiewicz (33.), Martyna Rosa (60.), Anna Jałocha (77.), Natalia Czyż (90.+1) - Federica Dall'ara (47., 72.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Oliwia Świętoń, Joanna Jeż, Aleksandra Ślubowska, Wiktoria Mostowska, Aldona Owsianka (83. Oliwia Wróbel), Anna Bortkiewicz, Anna Jałocha, Martyna Rosa, Natalia Czyż, Julia Prusik (70. Beata Chapska)
Żółta kartka: Anna Bortkiewicz. Ukarany został także trener drużyny gości
Sędziowała: Emilia Szymula

W najbliższą niedzielę w Białymstoku Loczki zagrają z Włókniarzem. Początek meczu o godzinie 16.00.