LEKKOATLETYKA: Jedynka najlepsza w czwórboju (foto)

22.05.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Czwórbój lekkoatletyczny klas I-III to nowa impreza dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Wyszków. W pierwszych zawodach najlepsi okazali się gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 1.

W imprezie wzięło udział  sześć szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP Leszczydół - Nowiny, SP  Leszczydół Stary, SP Lucynów. Każda wystawiła dwunastoosobową reprezentację – sześć dziewczynek i sześciu chłop-ców. Czwórbój lekkoatletyczny to bieg na 60 m, bieg na 150 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.
W kategorii dziewczynek najlepsza była drużyna SP nr 1: Emila Rolek, Sandra Zaręba, Natalia Majchrzak, Marika Gospoś, Weronika Jaroszewska, Kamila Wiśniewska. Drugie miejsce zajął zespół SP w Leszczydole Nowinach (Alicja Oleksiak, Karolina Piechota, Oliwia Świercz, Oliwia Płomińska, Maja Strąk, Alicja Szczesna), a trzecie drużyna SP nr 5 (Kornelia Romanowska, Natasza Zimny, Zuzanna Piotrowicz, Alicja Pawlak, Julia Księżak, Alicja Pazgier)
Wśród chłopców również wygrał zespół SP nr 1. Wystąpił w składzie: Hubert Sienkiewicz, Mikołaj Parobczyk, Hubert Marchel, Jakub Żurawski, Tomasz Maciejewski, Maurycy Mróz. Na drugiej pozycji zawody ukończyli lekkoatleci z SP nr 2 (Mateusz Wrzosek, Karol Jóźwiak, Dawid Piotrak, Oliwier Stworzyjanek, Stanisław Chmielewski, Jakub Małecki), a trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci SP nr 5 (Gabriel Stańczak, Filip Gierałto-wski, Kuba Mróz, Igor Świercz, Jan Łezka, Kuba Zawadzki).
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy medale i puchary. Gratulujemy!