FUTBOL AMERYKAŃSKI: Tyler Williams show

20.03.2017
Od zwycięstwa rozpoczęli swój debiutancki sezon w I lidze PLFA fuboliści amerykańscy Rhinos Wyszków. W sobotę pokonali w Bydgoszczy miejscowych Archers 22:14.
Na zwycięstwo nie zapowiadało się jednak przez całą pierwszą połowę. Przyłożenie Mateusza Marciniaka po 30-jardowej akcji powrotnej oraz podwyższeniu Marcin Pałaszewskiego gospodarze prowadzili 7:0. Przed zakończeniem pierwszej kwarty przyłożenie wyszkowskiego rozgrywającego Tylera Williamsa po 25-jardowej akcji biegowej dało Rhinosom pierwsze 6 punktów w I lidze.
Drugą kwartę 7:0 wygrali bydgoszczanie i sytuacja w połowie spotkania wyglądała niedobrze.
Na szczęście w trzeciej kwarcie wyszkowska drużyna dobrze broniła, a po akcji biegowej Tylera Williamsa wynik zmienił się na 14:12.
Czwarta kwarta to popis wyszkowian. Najpierw wyrównanie wywalczył  Kamil Wykowski akcją  za dwa punkty (powalenie rozgrywającego Archers w polu punktowym), a potem kolejny raz w roli głównej wystąpił Tyler Williams. Najpierw wywalczył 6 punktów przez przyłożenie, a następnie był autorem podwyższenia po akcji biegowej (za 2 punkty).
- Przed sezonem mówiono o nas, że mamy młody wąski skład z mniejszą, w związku ze zmianą przepisów,  liczbą obcokrajowców, więc musimy być bez szans w walce z bardziej doświadczonymi klubami. Udowodniliśmy dzisiaj niedowiarkom, że nawet w małym mieście można zbudować ekipę, która potrafi wygrywać z nawet potencjalnie mocniejszymi drużynami. Dzisiaj graliśmy z beniaminkiem, za tydzień zmierzymy się ze spadkowiczem z Topligi. Znowu jesteśmy stawiani w roli Kopciuszka, ale zweryfikuje to boisko - powiedział portalowi plfa.pl Piotr Wykowski, prezes Rhinos Wyszków.
W najbliższą niedzielę Rhinos jadą do Poznania, gdzie zagrają mecz z Kozłami Poznań, które w pierwszej kolejce pauzowały.

Bydgoszcz Archers - Rhinos Wyszków 14:22 (7:6, 7:0, 0:6, 0:10)
Formacja ataku: P. Wykowski (RT) P. Piórkowski (C) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) S. Berbeć (WR) H. Nastula (RB) Ł. Wiech (LT) K. Nowak (RG) M. Kamil (LG) K. Szymański (WR) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ILB) K. Wykowski (RE) Ł. Berbeć (LE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (ROLB) M. Mroczek (S) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) H. Morka (CB)
Formacja specjalna: P. Wykowski (KR2) M. Lubański (PR2) A. Podgórski (PR1) B. Szymański (KR1) K. Nowak (LS) M. Szkodziński (P,K) T. Williams (H)