FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos wygrywają (foto)

04.04.2017
W rozegranym w niedzielę 2 kwietnia meczu trzeciej kolejki PLFA I Rhinos Wyszków pokonali na własnym boisku AZS UWM Olsztyn Lakers 47:40.
W pierwszej kwarcie drużyny zdobyły aż 23 punkty, co jest dość rzadko spotykane na futbolo-wych boiskach. Ale było to dopiero preludium do dalszej części meczu.
Na przerwę nasi zawodnicy po świetnych zagraniach Tylera Williamsa oraz Antoniego Podgórskiego (wybranego MVP meczu) schodzili z przewagą dziewięciu punktów.
Goście jednak nie zamierzali złożyć broni i po przerwie próbowali poprawić wynik spotkania. Trzecia kwarta była była najskromniejsza, jeśli chodzi o zdobycze punktowe.
Za to w ostatniej części zdobyto aż 30 punktów! Lakersi nie zdołali jednak zniwelować straty  i wyszkowianie odnieśli drugie zwycięstwo w I lidze PLFA.
Warto podkreślić, że przy aż siedniu przyłożeniach kluczowy udział miał Tyler Williams - trzy razy podał na touchdown, a cztery akcje sześciopunktowe wykonał po biegach.
Następny mecz Rhinos zagrają 22 kwietnia w stolicy z liderami z Warsaw Sharks.

Rhinos Wyszków - AZS Olsztyn Lakers 47:40 (13:10, 13:7, 7:7, 14:16)
Formacja ataku: P. Wykowski (RB) P. Piórkowski (C) K. Kukwa (LG) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) J. Łuczyński (WR) Ł. Wiech (LT) K. Nowak (RG) M. Kamil (RT) M. Berberć (WR) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ILB) K. Wykowski (RE) Ł. Śliwa (DT) Ł. Berbeć (LE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (ROLB) M. Mroczek (S) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB)
Formacja specjalna: P. Piórkowski (LS) A. Podgórski (KR2,PR2) B. Szymański (KR1,PR1) D. Górski (P,K) T. Williams (H)