FUTBOL AMERYKAŃSKI: Na początek dwie porażki Rhinos

31.08.2020
Nie udał się początek rozgrywek futbolistom amerykańskim Rhinos Wyszków. Na turnieju LFA9 w Lublinie przegrali oba mecze.

Na początek wyszkowianie zmierzyli się z gospodarzami - Tytanami Lublin. Do przerwy wszystko wyglądało dobrze, obie drużyny zdobyły po jednym przyłożeniu, ale wyszkowianie dorzucili do tego podwyższenie i prowadzili 7:6. Na początku trzeciej kwarty rozgrywający Tytanów przebiegł sam ponad pół boisku, a do tego gospodarze zaliczyli podwyższenie za dwa punkty i było już 14:7 dla lublinian. W odpowiedzi Dominik Buczek kolejny raz po akcji biegowej daje 6 punktów dla Rhinos. Chwilę potem podwyższenie daje remis 14:14.
Niestety w ostatniej kwarcie punkty zdobyli tylko lublinianie. Jeden z naszych zawodników w pozornie niegroźnej akcji zgubił piłkę, którą przechwycił zawodnik Tytanów i doprowadził do stanu 20:14. Mimo wysiłków wyszkowian wynik nie uległ już zmianie.

Tytani Lublin - Rhinos Wyszków 20:14 (0:0; 6:7; 8:6; 6:0)

W drugim meczu wyszkowianie spotkali się z silnym zespołem Warsaw Eagles. Pierwsi zaatakowali nasi zawodnicy zdobywając pierwsze przyłożenie już w pierszej kwarcie (przyłożenie - Kacper Jaszewski). Więcej udanych akcji w całej pierwszej połowie kibice zobaczyć nie mogli i przy stanie 7:0 dla Rhinos zespoły schodziły na przerwę. W trzeciej części spotkania zawodnicy ze stolicy zdobyli przyłożenie, ale nie udało im się podwyższyć i wyszkowianie prowadzili, ale już tylko 7:6.
Niesamowity przebieg miała końcówka spotkania. Najpierw Eagles zdobyli 8 punktów po przyłożeniu oraz dwupunktowym podwyższeniu i wyszli na prowadzenie 14:7. Drużyna z Wyszkowa nie poddała się jednak i po kapitalnym rzucie naszego rozgrywającego Piotra Wykowskiego Kacper Jaszewski łapie piłkę w polu punktowym i jest 14:13. Wyszkowianie decydują się rozgrywać podwyższenie za 2 punkty, ale niestety zostają zablokowani. Potem były nerwowo, z licznymi przerwami na żądanie trenerów, ale do końca meczu wynik się nie zmienił.

Warsaw Eagles - Rhinos Wyszków 14:13 (0:7; 0:0; 6:0; 8:6)

Następny turniej Rhinos zagrają 19 września w Toruniu. Ich przeciwnikami będą Angels Toruń oraz Olsztyn Lakers.