FUTBOL AMERYKAŃSKI: Koniec sezonu Rhinos

06.10.2020
Wyszkowscy futboliści amerykańscy potrzebowali podczas turnieju odbywającego się w naszym mieście kompletu zwycięstw. Niestety, oba mecze przegrali i nie awansowali do fazy play-off ligi LFA-9. Oznacza to koniec sezonu dla Nosorożców.

W pierwszym meczu Olsztyn Lakers pokonali lubelskich Tytanów 24:13, a na lekko zmęczonych olsztynian czekali już Rhinos.
Mecz zaczął się po myśli naszych zawodników, którzy prowadzili 6:0 do przerwy. Po przerwie Rhinos zdobyli kolejne przyłożenie i prowadzili 14:0. Jednak im dłużej trwał ten mecz, tym bardziej widać było jednak przewagę gości, którzy odrabiali systematycznie straty. Po trzeciej kwarcie było już tylko 14:13, a w ostatniej części meczu olsztynianie po przyłożeniu wyszli na prowadzenie 19:14. Takim wynikiem zakończył się ten pojedynek i wiadomo było, że ostatni mecz Rhinos - Tytani będzie meczem tylko o honor, gdyż obie te drużyny straciły szanse na awans do najlepszej ósemki.
Rhinos Wyszków - Olsztyn Lakers 14:19

Znów lepiej zaczęli nasi zawodnicy, którzy prowadzili 8:0. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak przy remisie 8:8. W trzeciej kwarcie goście zdobyli 9 punktów i przed decydującą kwartą prowadzili 17:8. Końcówkę zagrali lepiej Rhinos, ale mimo ambitnej gry zdobyli tylko jedno przyłożenie i przegrali mecz 14:17.
Rhinos Wyszków - Tytani Lublin 14:17

Z jednym zwycięstwem w trzech turniejach wyszkowianie zajęli ostatecznie 11 miejsce w tabeli, co oznacza dla nich zakończenie sezonu 2020. Pierwsza ósemka zagra teraz ćwierćfinały (17-18 października) i półfinały (24-25 października). Finał sezonu zaplanowano na 7 listopada.