BOKS: Mateusz Tryc pokonał Jorge Garbeya

Sport

BOKS: Mateusz Tryc pokonał Jorge Garbeya

29.03.2021
autor: mjk
Bez większych problemów Mateusz Tryc pokonał Kubańczyka Jorge Luisa Garbeya podczas gali Knockout Boxing Night 14, która odbyła się w sobotę w podwarszawskiej Jachrance.

Trzy razy po 79:70 - punktowali zgodnie sędziowie. Po wyniku widać, że walkę Mateusz Tryc wygrał bardzo pewnie, mimo przewagi zasięgu ramion przeciwnika. Kubańczyk podczas ośmiorundowej walki trzykrotnie był liczony (choć raz po niezrozumiałej decyzji sędziego ringowego). Mieszkający w Hiszpanii Garbey od początku skupił się na obronie i próbował pojedynczymi ciosami zmienić przebieg walki. Jedynie w czwartej rundzie udało mu się trafić Mateusza Tryca mocniej, ale chwilę później nasz zawodnik skontrował i Kubańczyk znów tylko się bronił.
W siódmej rundzie, po ostatnim liczeniu tylko gong uratował przeciwnika naszego pięściarza przed nokautem. Odpoczął jednak w narożniku i ostatnie trzy minuty wytrzymał.

Jedenaste zwycięstwo w zawodowym ringu przyszło naszemu zawodnikowi dość łatwo. Jak zapowiadali komentatorzy TVP Sport następny stopień kariery to walka dużo poważniejsza. Z kim - tego na razie ani zawodnik, ani menagerowie nie zdradzają.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość