BIEGI: Tropem Wilczym (foto)

Sport

BIEGI: Tropem Wilczym (foto)

03.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
221 osób, od seniorów po maluchów, wzięło udział w niedzielnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Trasę wyznaczono w lesie, nieopodal Nadleśnictwa Wyszków.
Bieg „Tropem Wilczym” odbywa się od 7 lat w wielu miejscowościach w całej Polsce. Organizowany jest z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święta honorującego i upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg organizowany jest na dystansie 1.963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek. Taka długość trasy do udziału w biegu zachęca nie tylko wytrawnych sportowców, ale też całe rodziny wraz z najmłodszymi. W tym roku sprzyjała również pogoda i organizacja imprezy na łonie przyrody.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nie liczył się wynik, ale sam udział. Warto jednak wspomnieć, że jako pierwszy na metę przybiegł Bartosz Babiński, wśród dziewcząt i pań – 12-letnia Joanna Szymanik.
Na bieg zaprosili: stowarzyszenie „Pepisko”, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie, 5 Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, Wyszkowscy Fanatycy i Nadleśnictwo Wyszków.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość