ZABRODZIE: Wrześniowe imprezy

Powiat

ZABRODZIE: Wrześniowe imprezy

17.09.2021
autor: Elżbieta Szczuka
Bardzo ciekawie zapowiadają się w gminie dwa ostatnie weekendy września.
 
W sobotę 18 września do Niegowa na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza Bractwo Zabrodzkie. Od godz. 10 można będzie zwiedzać zabytkowy młyn i wystawy czasowe. Panie z KGW „Gajowianki” przygotują regionalne potrawy, będzie stoisko z kowalstwem artystycznym i metaloplastyką Macieja Danaja. Na godz. 12 zaplanowano zlot zabytkowych pojazdów, zaś od godz. 14 – zwiedzanie klasztoru Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego.
W piątek 24 września uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida – poety, rzeźbiarza, malarza, filozofa, urodzonego w Głuchach, rozpoczną się o godz. 15 w pałacu w Dębinkach. O 16.30. uczestnicy zostaną poczęstowani tortem urodzinowym. O godz. 17 koncert „Nasz Norwid” dadzą uczniowie i absolwenci I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.

 
W sobotę 25 września, również w Dębinkach, Starostwo Powiatowe, Gmina Zabrodzie i Fundacja Museion Norwid zapraszają na piknik rodzinny (od godz. 13). W programie wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, występ kabaretu „Moherowe Berety”, Kapeli z Mostówki i uczniów z ZS-P w  Zabrodziu, o godz. 20 widowisko „Tęskno mi Panie” w wykonaniu Dominiki Ostałowskiej, Dariusza Chojnackiego i Dariusza Kowalskiego.
W niedzielę 26 września w południe rozpocznie się XIV Mazowiecki Bieg Norwidowski. Start i meta – przy pałacu w Dębinkach.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość