ZABRODZIE: Utrudnienia na drodze do Mostówki

Powiat

ZABRODZIE: Utrudnienia na drodze do Mostówki

08.08.2022
autor: Elżbieta Szczuka
Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej w Mostówce na odcinku od węzła „Mostówka” przy drodze krajowej S8 do przejazdu kolejowego (1,528 km). Umowę na realizację tej inwestycji z firmą Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic podpisali starosta Jerzy Żukowski i wicestarosta Leszek Marszał. Nadzór inwestorski nad budową drogi pełni firma ROSBUD. 
 
W przetargu zgłoszono 5 ofert, najkorzystniejszą (6.666.666 zł) przedstawiła firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska. Przebudowywany odcinek drogi jest także głównym połączeniem mieszkańców gminy i okolic z Warszawą i Wyszkowem. Na budowę drogi w Mostówce powiat wyszkowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 do wysokości 80% wartości zadania. Zadanie powinno być zakończone do 15 listopada 2022 r.
 
W ramach inwestycji zostanie rozebrana istniejąca droga, a w jej miejsce wybudowana nowa, poszerzona do 6 metrów wraz z obustronnymi poboczami. Wybudowany będzie też system odwodnienia, ścieżka pieszo-rowerowa szerokości 3 metrów, odcinek chodnika łączącego istniejący chodnik w rejonie węzła „Mostówka” z projektowaną ścieżką pieszo-rowerową, zatoka postojowa oraz zjazdy publiczne i indywidualne.
 
Użytkownicy drogi muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. W pewnym momencie droga będzie całkowicie zamknięta, ale o tym i o trasie objazdu wykonawca powiadomi z wyprzedzeniem.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość