ZABRODZIE: Umowa na duże dofinansowanie podpisana

Powiat

ZABRODZIE: Umowa na duże dofinansowanie podpisana

27.07.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego
Wójt Krzysztof Jezierski 27 lipca podpisał z wojewodą Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 mln zł budowy drogi Zabrodzie – Zazdrość – Wysychy – Głuchy.
 
Uroczystość podpisania umów z przedstawicielami kilku samorządów subregionów okołowarszawskiego, płockiego i siedleckiego odbyła się w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Gmina Zabrodzie na rozpoczętą już inwestycję drogową otrzyma 1.817.501 zł. 
Środki pochodzą z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Umowy na swoje przedsięwzięcia podpisali również samorządowcy z Powiatu Sochaczewskiego, Sulejówka, gmin Staroźreby, Maciejowice, Stoczek i Mińsk Mazowiecki.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Survival w Anastazewie (foto)

ZABRODZIE: Survival w Anastazewie (foto)

W gospodarstwie agroturystycznym „Anastazy” w Anastazewie w niedzielę 24 lutego Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA zorganizowało edycję zimową SURVIVAL TEAM CHALLENGER (zespół rywalizujący o przetrwanie). Patronat honorowy nad imprezą objęli wójt Gminy Zabrodzie oraz burmistrz Tłuszcza. Można było zapisać się na bieg terenowy z przeszkodami na 10 km lub 5 km.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły - część II (foto)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły - część II (foto)

Jubileusz szkoły w Trzciance to doskonała okazja do zaprezentowania jej dorobku, talentu uczniów, zaangażowania nauczycieli i rodziców, a także do podziękowań dla wszystkich, którzy szkołę wspierali i wspierają.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

Na uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Bo to Polska właśnie” miłośników muzyki zaprosili Wójt Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji. Wystąpili soliści Polskiej Opery Kameralnej, ale była też sympatyczna niespodzianka – na scenie zaśpiewał dziecięcy zespół „Śpiewające sercem”, z białoruskiej Polonii.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Podziękowania dla medyków (foto)

RZĄŚNIK: Podziękowania dla medyków (foto)

Ogólnopolska akcja internetowa Kartka dla Medyka polega na wykonaniu kartki, laurki, które są podziękowaniem dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych za ich wykonywaną z narażeniem życia pracę związaną z koronawirusem. Piękne kartki dla nich wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej w Komorowie. 
zobacz więcej