ZABRODZIE: Srebrny medal dla zabrodzkich unihokeistek

Powiat

20.12.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Drużyna dziewcząt z Zabrodzia zdobyła II miejsce na XXII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju, które w dniach 7 – 8 grudnia odbyły się w Radomiu.

W zawodach uczestniczyło 8 najlepszych drużyn z 8 rejonów województwa mazowieckiego. Przypomnijmy, że dziewczęta z Zabrodzia na Mistrzostwach Międzypowiatowych w Unihokeju, które 1 grudnia odbyły się w Chudku (zagrały najlepsze drużyny z powiatów ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego, ostrowskiego i wyszkowskiego), zostały mistrzyniami rejonu ostrołęckiego w kategorii dzieci – rocznik 2007 i młodsze.
W mazowieckich zawodach, które w miniony weekend odbyły się w Radomiu, rywalizowało 8 drużyn – mistrzów poszczególnych rejonów województwa mazowieckiego: SP nr 175 Warszawa (rejon warszawski), SP nr 3 Zielonka (rejon legionowski), SP Pniewo (rejon ciechanowski), SP Wilkowyja (rejon siedlecki), SP Święcice (rejon sochaczewski), SP Stromiec (rejon radomski), SP Nowe Miszewo (rejon płocki), SP Zabrodzie (rejon ostrołęcki). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 punkty, za remis 1 punkt. Dwie pierwsze drużyny przechodziły do fazy półfinałów. W półfinałach zagrały drużyny SP Warszawa nr 175 i SP Święcice (3:2) oraz SP Zabrodzie i SP Wilkowyja (3:0). W finale drużyna z Warszawy pokonała drużynę z Zabrodzia 2:1.
Mistrzem Mazowsza została drużyna SP nr 175 w Warszawie, II miejsce zdobyła drużyna SP w Zabrodziu, III – SP w Wilkowyi. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i zostali udekorowani medalami, wszyscy uczestnicy dostali dyplomy.
Drużyna z Zabrodzia zagrała w składzie: Julia Getka, Lilianna Getka, Julia Perlan, Maria Ruszczak, Natalia Wójcik, Kinga Buczna, Natalia Wielgolaska, Zofia Ołdak, Anna Zaręba, Laura Izdebska, Julia Augustyniak, Maria Połodziuk (kapitan).
- II miejsce naszych uczennic jest największym osiągnięciem w historii szkoły w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Ciężka praca i systematyczny udział w treningach przynoszą efekty – stwierdził trener zabrodzkiej drużyny Maciej Mędrzycki.