ZABRODZIE: Sportowe rozgrywki w Kicinach

Powiat

ZABRODZIE: Sportowe rozgrywki w Kicinach

22.08.2018
autor:
2 września w Kicinach odbędzie się XVI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie, przeznaczony dla osób dorosłych. W turnieju mogą uczestniczyć drużyny, reprezentacje z miejscowości i osiedli z terenu Gminy Zabrodzie. Niepełnoletni mogą jedynie uzupełniać składy drużyn.
 
Drużyna może zgłosić do rozgrywek min. 11 zawodników, przy czym skład nie może przekraczać 16 graczy (dopuszcza się 5 zawodników spoza gminy, nie grających w klubach piłkarskich). Karty zgłoszeń powinny być złożone w GOK w Zabrodziu najpóźniej do 27 sierpnia. Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem pucharowym. Losowanie drużyn odbędzie się w dniu 1 września o godz. 18 na terenie boiska w Kicinach.
Dla uczestników przewidziane są upominki (piłki dla wszystkich drużyn), dla laureatów trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe (wyposażenie sportowe), za I miejsce puchar przechodni.
…i w Niegowie
W dniach 25 sierpnia (kategoria junior) i 26 sierpnia (kat. open) na świeżo przygotowanym boisku przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie odbędą się rozgrywki I Turnieju Piłki Plażowej, na które zaprasza Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie”.
Turniej współfinansowany jest przez Lokalną Grupę Działania Równiny Wołomińskiej. Biorą w nim udział dwuosobowe drużyny dowolnej płci. Więcej informacji na stronie Bractwa Zabrodzkiego http://www.zabrat.ovh.  
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Niedole na zabytkowych cmentarzach

SOMIANKA: Niedole na zabytkowych cmentarzach

W listopadzie parafie naszego regionu, które zarządzają cmentarzami wpisanymi do rejestru zabytków nieruchomych, otrzymały kuriozalne pismo. Z upoważnienia Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków podpisała je pani Małgorzata Balcerzak, kierownik Delegatury w Ostrołęce. Dokument słusznie przypomniał administratorom cmentarza, że obiekt jest zabytkiem nieruchomym, który potrzebuje ochrony i opieki. Słuszne jest też stwierdzenie, że właściwa opieka i ochrona zabytku jest trudna z racji przede wszystkim na to, że „oprócz wartości zabytkowych, są one w większości przypadków czynne i używane”.
zobacz więcej
SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

„Tańcz póki żyjesz i śmiej się do żony; I pij... zdrowie dam!; Niech żyje bal!; Bo to życie to bal jest nad bale!” – śpiewała Maryla Rodowicz w swej znanej piosence. To jeden z największych przebojów Maryli Rodowicz, współpracującej z Agnieszką Osiecką jako autorką tekstu. Muzykę skomponował Seweryn Krajewski w 1984r. Tekst utworu przekazuje życiową mądrość i zachętę do radości i spotykania się, celebrowania ważnych chwil w życiu. Taką potrzebę serca miała w sobotę 1 lutego radosna wspólnota seniorów. 
zobacz więcej
SOMIANKA: O was zawsze pamiętamy…

SOMIANKA: O was zawsze pamiętamy…

- pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej w Ulasku obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Najważniejszą częścią uroczystości były występy dzieci. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie ,, O Tadku niejadku, babci i dziadku”. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Pamiętnik inteligenta

SOMIANKA: Pamiętnik inteligenta

Bardzo interesująca, szczególnie dla mieszkańców gmin Somianka i Wyszków, książka Jerzego Rakowieckiego „Pamiętnik inteligenta. Historie wesołe, a ogromnie przez to smutne” ukazała się w marcu. Dużo miejsca poświęcił w niej rodzinnym Skorkom.
zobacz więcej