ZABRODZIE: Rodzinne stroiki bożonarodzeniowe

Powiat

ZABRODZIE: Rodzinne stroiki bożonarodzeniowe

28.12.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu zorganizował konkurs „Rodzinny stroik bożonarodzeniowy”, którego  pomysłodawcą było Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Adelinie. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego tygodnia.
 
Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako rodzinnej formy wyrazu artystycznego – napisali organizatorzy.
Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: kat. A – dzieci w wieku 3-5 lat, kat. B – oddziały „0”. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli: „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu, „Leśne Skrzaty” w Adelinie i z Punktu Przedszkolnego przy ZSP w Zabrodziu.

W kat. A (stroiki przygotowało 9 dzieci) – I nagrodę otrzymali Lena i Karol Sykulscy z „Zaczarowanego Ołówka” , II – Oliwier Powierża z tego samego przedszkola, III – Alicja Zych z Punktu Przedszkolnego. Wyróżnienia przyznano: Joannie i Annie Urbaniak oraz Jakubowi Nowakowi z „Zaczarowanego Ołówka”, nagrodę specjalną Wiktorii Krzeczkowskiej, też z „Zaczarowanego Ołówka”.

W kat. B uczestniczyło 13 dzieci, wszystkie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. I nagrodę otrzymała Izabela Babańczyk, II – Antoni Mróz, III – Agata Jaworska. Wyróżnienia przyznano Karinie Pękul i Wojciechowi Sobierajowi. 
 
Laureaci w nagrodę otrzymali zestawy materiałów plastycznych, pozostali – drobne upominki. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.
Wykonane prace jako upominki zostały przekazane podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrodziu.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość