ZABRODZIE: Podziękowania w imieniu strażaków (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Podziękowania w imieniu strażaków (foto)

22.11.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Gośćmi sesji rady gminy 7 listopada byli europoseł Jarosław Kalinowski i gen. Wiesław Leśniakiewicz, były komendant główny PSP, mieszkaniec gminy Zabrodzie. Zaprosił ich przewodniczący rady Janusz Pakuła, by podziękować za pomoc okazywaną przez lata jednostkom gminnym OSP.
- Bez środków zewnętrznych nie można myśleć o rozwoju – zaznaczył przewodniczący rady, dziękując gościom za pomoc w ich pozyskiwaniu.
Jarosław Kalinowski chwalił w ogóle rozwój polskich gmin. Pogratulował dokonań samorządowi gminy Zabrodzie. – Cieszę się, że mogłem wesprzeć w stopniu minimalnym – podsumował swoją pomoc dla strażaków. – Niech te buty (podkute, do mundurów galowych, strażacy uczą się w nich chodzić) dobrze służą. 
- Jestem dumny z naszych OPS – podkreślił gen. Wiesław Leśniakiewicz. - Starajmy się znaleźć i zachęcić młodzież. Pochwalił troskę o odpowiedni, z certyfikatami, mimo że drogi, sprzęt i wyposażenie dla strażaków ochotników.   
Obecnie w gminie są dwie jednostki OSP, w Zabrodziu i Słopsku, pojawił się pomysł powołania jednostki w Obrębie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy rezygnuje

BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy rezygnuje

Skarbnik gminy Małgorzata Zielonka 22 czerwca 2020 r. złożyła wypowiedzenie. Jak dowiedzieliśmy się od wójta Wiesława Przybylskiego, pani skarbnik odejdzie z pracy w Urzędzie Gminy w Brańszczyku z dniem 30 lipca 2020 r.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ile kosztuje promocja wójta (?), gminy (?)

BRAŃSZCZYK: Ile kosztuje promocja wójta (?), gminy (?)

Z odpowiedzi wójta Wiesława Przybylskiego na interpelację radnego Jana Domalewskiego wynika, że wójt wziął we własne ręce politykę informacyjną gminy.  Informacja jest potężnym narzędziem i można ją wykorzystać w dobrym celu – budowania wizerunku gminy – uważa wójt. I aby była taka, z której będzie zadowolony, płaci gmina.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

W gminie Somianka podczas XXVII Finału WOŚP, w niedzielę 13 stycznia, zebrano 18.860,20 zł. 26 wolontariuszy zebrało do puszek 13.485, 20 zł. Z licytacji, którą jak co roku poprowadzili europoseł Jarosław Kalinowski, mieszkaniec Jackowa Górnego i jego przyjaciel Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, uzyskano 5.375 zł.  
zobacz więcej