ZABRODZIE: Coraz bliżej święta (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Coraz bliżej święta (foto)

16.12.2017
autor: Przedszkole "Zaczarowany Ołówek"
Okres przedświątecznych spotkań wigilijnych rozpoczęło w Gminie Zabrodzie Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek”. Jasełka w wykonaniu najmłodszych 2,5 – 5-letnich dzieci odbyły się 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.
Na przedstawienie w wykonaniu dzieci przybyły całe rodziny. Świąteczne wiersze, śpiew kolęd głośno rozbrzmiewały w sali i radowały serca rodziców. Zgodnie z tradycją było Dzieciątko i Święta Rodzina. Nie zabrakło również aniołów, pasterzy i diabełka z czerwonymi rogami. Oczywiście z darami przybyli też trzej królowie. Dzieci, przy akompaniamencie pani Anny Wosek, zaśpiewały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mędrcy świata”. Uśmiech na twarzach zebranych wywołała pastorałka „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, podczas śpiewania której najmłodsze dzieci poruszały się w rytmie muzyki.
Po występie artystycznym były życzenia pani Marioli Bogdanowicz oraz Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego w Niegowie matki Anuncjaty Wioletty Zdunek, która zaszczyciła swoją obecnością. Kilka ciepłych słów wygłosiła również siostra Noemi Małgorzata Frach, która, na życzenie rodziców, uczy dzieci religii.
Dzieci z rodzicami wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Na bazie wianków z siana robiono stroiki na stół lub wianki na drzwi. Ozdabiano je suszonymi pomarańczami, cynamonem, anyżem. Były też szyszki zebrane w zabrodzkim lesie, które dzieci chętnie posypywały brokatem oraz figurki bożonarodzeniowe zrobione przez dzieci z masy porcelanowej. Po sali rozchodził się zapach siana i rozbrzmiewał śpiew polskich kolęd, które wprowadziły wszystkich zebranych w magię zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.
Na zakończenie nie zabrakło poczęstunku i sesji zdjęciowej w wykonaniu pani Katarzyny Purchalak. Pani Bogdanowicz podziękowała nauczycielom za przygotowanie dzieci do świątecznego występu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość