ZABRODZIE: Coraz bliżej święta (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Coraz bliżej święta (foto)

19.12.2018
autor: opr. ES
Świąteczna atmosfera zagościła już w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu.  13 grudnia  w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dla dzieci i ich rodzin. 
 
Gości, wśród nich wójta Krzysztofa Jezierskiego, przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego w Niegowie matkę Anuncjatę Wiolettę Zdunek, siostrę Noemi Małgorzatę Frach, a także dzieci i ich rodziny przywitała dyrektor przedszkola Mariola Bogdanowicz. 
- Święta Bożego Narodzenia to czas, który ma nam dostarczyć radości i być okazją do spędzenia go w gronie rodziny. Rodzina jest najważniejszym środowiskiem wychowawczym dziecka i to od was, drodzy rodzice, zależy, na ile wasze pociechy zrozumieją sens bożonarodzeniowych tradycji – zaznaczyła. Odświętnie ubrane przedszkolaki zaprezentowały program  słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Rozpoczęły pastorałką „Świeć gwiazdeczko mała, świeć” - podczas jej śpiewania najmłodsze dzieci wesoło machały gwiazdkami. Nie zabrakło i innych kolęd. Wzruszenie zebranych wywołała piosenka „Szczęśliwych dni”, która miała formę życzeń. Partie solowe wykonali Zosia Dąbrowska i Piotr Dobrowolski.
 
Szczęśliwych tylko dni,
Życzymy dzisiaj wam. 
Niech miłość mieszka w nas, 
rozgrzewa serca nam. 
Na niebie tyle gwiazd…
 
Po życzeniach od dzieci życzenia świąteczne złożyli goście. 
Przedszkolaki z utęsknieniem czekały na przybycie Mikołaja. Głośno wołały: - Mikołaju, Mikołaju! W pewnej chwili zadźwięczał dzwoneczek i do sali wszedł Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Zasiadł przy choince i rozdał dzieciom upominki. W tym czasie fotografik Katarzyna Purchalak robiła dzieciom pamiątkowe zdjęcia. Natomiast rodzice otrzymali od swoich dzieci kartki z życzeniami od właścicieli i pracowników przedszkola. 
Na zakończenie spotkania dzieci wraz z rodzinami wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. W drugiej sali na stołach leżały ozdoby świąteczne: gałązki świerkowe i jodłowe, szyszki, kolorowe kokardki, koraliki, gwiazdeczki. Dzieci ozdabiały nimi choinki. Czas spędzony z rodzicami minął błyskawicznie.
W przygotowanie dzieci do występów i organizacje warsztatów zaangażowały się panie: Anna Wosek (akompaniament), Milena Dymek, Ilona Rudnik, Marlena Augustyniak, Joanna Kapsa, Iwona Markuszewska, Natalia Dudek i Milena Skwara.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość